18.10.2017 14:51

Солодкі перспективи українського меду

версія для друку
18.10.2017 14:51

У місті Яремче з 13 по 15 жовтня відбулася конференція «Європейський день пасічника в Карпатах». Співорганізаторами форуму виступили Асоціація пасічників України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, ВГО Українська аграрна конфедерація, проект Association4U.

З усіх областей України прибули на форум справжні, небайдужі до проблем бджолярства, пасічники та представники місцевих осередків профільної асоціації. Їх європейських колег представляла велика делегація польських пасічників на чолі із Президентом асоціації, а також представники солодкої галузі Словенії та Грузії.

У ході обговорення здобутків та проблем однієї із найбільш динамічних галузей аграрного сектора на панельних дискусіях першого дня роботи форуму акцентувалася увага на необхідності значних зусиль по її консолідації.

В роботі панельної дискусії «Кооперація» виступив із доповіддю «Економічні передумови та перспективи розвитку бджільництва в Україні» (з презентацією можна ознайомитися тут) генеральний директор ВГО Українська аграрна конфедераця Павло Коваль. У доповіді він наголосив на деяких сумнівах щодо об’єктивності офіційної статистики галузі. Зокрема, на співпадінні валового виробництва із обсягами експорту. І незрозумілому обсязі споживання на внутрішньому ринку, при тому, що Україна посідає четверте місце в Європі за цим показником – близько 1 кг протягом року на одну особу. Більше споживають меду лише в Словенії, Греції та Швейцарії.

Аналізуючи економічні перспективи розвитку галузі, генеральний директор УАК розглянув два вузлові аспекти: наявність кормової бази – площі посіву культур-медоносів, та можливості реалізації додаткової продукції на конкурентних ринках країн Європи. Важливими були обґрунтування значних ніш на ринках Німеччини та Франції, а також інших країн європейського континенту.

Серед найбільших проблем Павло Коваль виділив низьку консолідацію в середині галузі, невисокий рівень представленості пасічників у профільній асоціації, і, як наслідок, відсутність спроможності асоціації щодо вирішення проблем у конструктивній співпраці бджолярів із іншими галузевими асоціаціями. Саме у зміцненні асоціації та утвердженні її самоврядності Павло Коваль вбачає головні передумови швидкого цивілізованого розвитку галузі.

Перед бджолярами України ще залишаються невирішені задачі категоризації пасік, стандартизації продукції та виробничих процесів, збереження бджолосімей, розвиток селекційної роботи.

Генеральний директор УАК зауважив, що асоціація пасічників є членом ВГО УАК і запевнив у найширшому сприянні її розвитку, забезпеченні доступу представників асоціації до публічних площадок співпраці із провідними аграрними асоціаціями України та із органами державної влади.

Презентація Павла Коваля щодо перспектив українського меду на зовнішніх ринках - нижче у вкладенні.        

ДодатокРозмір
perspektivi_ukrayinskogo_medu_uak.pdf1.72 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування