28.05.2024 10:21

Скасовано декларування цін на соціально значущі товари

версія для друку
28.05.2024 10:21

Держпродспоживслужба вкотре інформує, що з метою усунення надмірного тиску на бізнес Урядом прийнято рішення щодо відміни державного регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення на 5 і більше відсотків.

Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», яка втратила чинність 01.07.2023.

Разом з тим, деякі суб’єкти господарювання продовжують здійснювати декларування зміни роздрібних цін на товари шляхом подання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-портал з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Враховуючи вищезазначене, Держпродспоживслужба повідомляє суб’єктів господарювання, що з 01.07.2023 відсутня необхідність здійснювати декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення.

Водночас, звертаємо увагу суб'єктів господарювання на необхідності дотримання встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 № 650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів і забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», яка набрала чинності 01.07.2023, граничного рівня торговельної надбавки (націнки) у розмірі не більш як 10% на:

  • борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
  • яйця курячі категорії С1;
  • птицю (тушки курячі, четвертини тушки курячої);
  • олію соняшникову рафіновану;
  • хліб житньо-пшеничний і батон.

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування