27.05.2015 19:32

Сівозмінний примус. Ч.ІІІ

версія для друку
27.05.2015 19:32

27 травня 2015 року відбулося обговорення проекту огляду ОЕСР "Україна: інвестиційна політика у сфері сільського господарства", у якому узяла  участь керівник проектів УАК Марія Дідух. Одним із елементів дискусії стало обговорення поточної проблеми аграріїв  щодо "примусового" виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

За повідомленням Радника Міністра аграрної політики та продовольства по земельним питанням В. Степанюка, на сьогодні, у Земельному кодексі України відсутні юридичні вимоги обов’язковості оформлення зазначених проектів землеустрою. Проте Марія Дідух звернула увагу присутніх, що аграрії продовжують стикатися із вимогами місцевої влади розробляти такі проекти.

"Досі ніхто не скасував ряд доручень Мінагрополітики та Держземагенства. Крім того, в Земельному кодексі обов’язковість розробки проектів дійсно вилучена, але штрафи за їх відсутність у Кодексі про адмінправопорушення залишені", - наголосила вона.

Для виправлення ситуації фахівці УАК підготували законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із розробкою проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь".  Він підписаний народним депутатом України, Президентом УАК Л.П. Козаченко і зареєстрований у Верховній Раді за №2902.

Представники Мінагрополітики погодились із необхідністю підтримки законопроекту УАК.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування