Не так давно вся аграрна спільнота потерпала від примусового виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Аграріїв загнали в пастку: або замовляй дорогий набір папірців, які тобі не потрібні, або плати мало не щомісяця штраф, бо такого проекту в тебе немає.
Далі було зламано чимало списів над питанням доцільності чи недоцільності сівозмін, над тим, що це створення чергової «годівниці» і т.п. Але спочатку було відтерміновано штрафи за відсутність цих проектів.
Згодом, із прийняттям у лютому ц.р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», затверджено половинчасте, але більш-менш прийнятне рішення, що зазначені проекти мають виготовлятися виключно за заявою землевласників або землекористувачів. Одночасно законодавці вилучили зі ст. 22 Земельного Кодексу України вимогу щодо обов’язкової розробки такого проекту при використанні земель с/г призначення.
Однак, як часто у нас буває, при прийнятті Закону України про дерегуляцію не обійшлось без прогалин. Оскільки ст. 55 Кодексу України про адмінправопорушення, яка встановлює штрафи за порушення правил землеустрою, залишили без змін. Тепер маємо колізію: вимога про обов’язковість наявності проекту сівозміни вилучена, а штрафні санкції за його відсутність лишилися.
Тому можливо саме через половинчастість цього рішення або з якихось інших причин, кардинальних змін у ситуації зі сівозмінами поки не відбулося.
На сьогодні вже маємо «першу ластівку» по цій темі – лист голови Фастівської райдержадміністрації до керівника одного із господарств, у якому адміністрація «наполягає на пришвидшенні розробки та затвердження проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь».
Інформуємо всіх, що чинна редакція Закону України «Про землеустрій» сьогодні виглядає так:
«Стаття 52. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь
Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, розробляються за заявою землевласників або землекористувачів з метою організації сільськогосподарського виробництва і впорядкування сільськогосподарських угідь у межах землеволодінь та землекористувань для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, раціонального використання та охорони земель, створення сприятливого екологічного середовища і покращання природних ландшафтів. { Частина перша статті 52 із змінами, внесеними згідно із Законом N 191-VIII ( 191-19 ) від 12.02.2015 }»
Тому Генеральна дирекція УАК рекомендує:
Аналітичний департамент УАК
Додаток | Розмір |
---|---|
Лист Фастівської РДА | 77.78 КБ |