Швейцарська компанія Global Clearance Solutions (GCS) у 2024 році доведе кількість поставлених в Україну безпілотних машин розмінування до 70 одиниць.
Про це компанія GCS повідомила у своєму Twitter.
Повідомляється, що компанія планує довести кількість до 25 машин в останньому кварталі 2023 року, до 40 весною 2024, а до 70 – до середини 2024 року.
"Global Clearance Solutions (GCS) пишається тим, що з початку конфлікту в Україні впоралася з викликом, пов'язаним зі смертоносними мінами та вибухонебезпечними залишками війни, і, маючи наш досвід у всьому світі, працювала на місцях і впроваджувала нашу технологію механічного розмінування з дистанційним керуванням протягом 2023 року. Як зазначає генеральний директор і співзасновник Філіп фон Міхаеліс, ці найсучасніші платформи вимагають навчання та суворих протоколів безпеки, які, само собою зрозуміло, ми пропонуємо нашим клієнтам і партнерам, включаючи «Нібулон». До середини 2024 року ми поставимо в Україну шістдесят платформ для розмінування, які допоможуть створити безпечне середовище, сприяти відновленню цивільного населення та врятувати життя. Ми вдячні донорам, які роблять це можливим: Федеральному міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), KfW та DEG Impulse", - йдеться у їхньому повідомленні у Фейсбуці.
Комплекс розмінування GCS-200 цієї компанії може проводити очищення території від вибухонебезпечних предметів, проводити легкі земляні роботи, транспортувати вантажі, розкопувати ґрунт і викорчовувати дерева.
Цей комплекс складається з гусеничного тягача та навісного обладнання. Стандартний монтажний інтерфейс дозволяє легко підключати та від’єднувати робочі інструменти лише за кілька хвилин.
Нагадаємо, що на початку листопада цього року компанія GSC відкрила у Києві сервісний центр для обслуговування своїх машин розмінування.
Керівник групи технічної підтримки GCS Флоріан Лоффлер також був радий відкриттю об'єкта та продовженню партнерства з ДСНС, “Нібулоном” та іншими українськими організаціями, діяльність яких спрямована на усунення вибухонебезпечних предметів і створення безпечного середовища.
До цього ремонт проводився ініціативним спеціалістом компанії за допомогою мобільної майстерні.
Як ми вже повідомляли, на початку жовтня “Нібулон” отримав першу з чотирьох замовлених машин розмінування GCS-200.
Замовлення на машини розмінування фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Німецьким державним банком розвитку (KFW DEG).
Також нещодавно повідомлялося, що українські рятувальники вже отримали 19 іноземних безпілотних машин розмінування.
Безпілотні машини розмінування отримано від урядів Німеччини, Канади, Швейцарії, Естонії та Фонду Говарда Баффета та United24.
Крім того, у середині листопада друга українська машина для підготовки ґрунту до розмінування, розроблена та виготовлена харківськими виробниками, виїхала на поля Харківщини.
ІЦ УАК за матеріалами "Мілітарного"