29.12.2017 12:00

«Серед наших здобутків у 2017 році – запровадження програми навчання за спеціальністю «ПЕСТ-контроль», - Тамара Підберезняк

версія для друку
29.12.2017 12:00

До кінця 2017 року залишаються лічені дні. Цей час -  гарний привід, щоб підбити підсумки року, що минає, згадати його основні тенденції та перемоги, які він приніс.

Член УАК, Президент ВГО «Фумігаційна асоціація» Тамара Підберезняк вважає, що 2017 рік запам’ятається кардинальними змінами, які тривають у сфері фумігації: «У цьому році  зареєстровано  ФАУ  - «Фітосанітарну  асоціацію України», а позавчора тільки народилась, але ще не зареєстрована ГО «ПЕСТ-контроль України». На нашу думку, кількість громадських організацій має перейти в якість. А за кілька років має  виникнути одна потужна, яка  буде саморегульованою і складе ефективну альтернативу державній регуляції у сфері фумігації. У  2017 році в конструктивному руслі розпочався активний  процес дерегуляції нашої галузі. Але і надалі потребують об’єднання такі розгалуження як захист рослин, боротьба зі шкідниками, шкідниками продовольства, людини. Тому що принципи цієї справи подібні.

Найголовніше для нас  -  превенція, тобто ми маємо діяти на випередження, позбуваючись, наскільки це можливо,  хімії, натомість впроваджуючи інтегровані системи контролю за шкідниками з метою їх недопущення появи і поширення. Важливим фактором також є об’єднання зусиль у цій сфері органів виконавчої влади. Зокрема, Міністерства аграрної політики і продовольства, Міністерства екології та природних ресурсів,  Міністерства охорони здоров'я, які мають гармонізувати вітчизняне законодавство  із  законодавством ЄС і виробити  єдині  нормативи регулювання фумігаційної галузі.

Щодо здобутків у 2017 році  - ми запровадили програму навчання за спеціальністю  «ПЕСТ-контроль» і отримали визнання шляхом сертифікації навчального курсу в  органі сертифікації персоналу Української асоціації якості, яка акредитована в Національному органі акредитації. Пишаємось, що через наші курси пройшло вже понад  100 осіб. Мріємо залучити до «ПЕСТ-контролю»  державних службовців, особливо  з санітарної сфери Держспоживслужби України. Адже лише разом ми можемо ефективно дбати про безпеку харчових продуктів на вітчизняному ринку».  

ІЦ УАК


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування