Румунська влада планує швидко розширити один із ключових маршрутів транзиту зерна з України після зриву росією "зернової угоди", блокади Чорного моря та посилення атак на українські порти, що збільшує ризики для світової торгівлі продуктами харчування.
Про це в інтерв’ю Bloomberg заявила глава МЗС Румунії Лумініца Одобеску.
«Ми тісно контактуємо з Україною, щоб визначити найкращі варіанти збільшення та прискорення цього транзиту (зерна – ред.). Безпекова ситуація, звичайно, непроста, але ми дуже віддані продовженню допомоги Україні», - сказала вона.
Зазначається, що Бухарест збільшив пропускну здатність порту в Констанці та відновив закрите залізничне сполучення з Україною. Тож, чорноморський порт у Констанці, який модернізувала Румунія, наразі є найкращим варіантом для українських компаній через близькість і вартість.
За словами Одобеску, Румунія може відкрити нові пункти пропуску з Україною, збільшити персонал на наявних пунктах пропуску та залучити колишніх лоцманів і військових лоцманів, щоб прискорити транзит суден через Сулінський канал до українських портів на річці Дунай.
Як повідомив Габріель Ковріг, румунський посадовець, який відповідальний за лоцманське судноплавство, вже у серпні кількість лоцманів на річковому каналі в Румунії почне поступово збільшуватися до 60 з нинішніх 40 шляхом повернення відставників і капітанів флоту, що збільшить пропускну здатність каналу на 50%.
Зазначається, що Румунія вже сприяла транзиту понад 20 мільйонів тонн зерна з України, близько половини з усіх 41 мільйона тонн, відправлених через так звані «шляхи солідарності» ЄС з початку російського вторгнення.
Новини за темою:
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу