Посівні площі під зерновим сорго почали зростати: у 2016 році - більш ніж в три рази в порівнянні з 2015-м, в 2017-му - ще плюс дев'ять відсотків.
Як наслідок, стали відновлюватися обсяги експортних поставок сорго, а його імпорт практично припинився.
Ринок сорго в Україні знову набирає обертів, оскільки все більше аграріїв усвідомлюють його переваги. Особливо вони актуальні для фермерів південних регіонів, де традиційні зернові останнім часом часто страждають через високі температури.
Етапи виробництва сорго мало відрізняються від процесу вирощування інших зернових.
Необхідний обсяг інвестицій в підприємство розрахований на площу посівів в 300 га, які можна обробити за допомогою одного комплекту сільгосптехніки. Він складає 435 тис. доларів США. Основними статтями витрат є оренда землі, закупівля техніки та проведення посівної кампанії.
При чіткому виконанні запланованих заходів і дотриманні агротехнології, врожайність сорго складе 75 ц/га, тобто з 300 га буде зібрано 2250 тонн. Урожай пропонується продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках в співвідношенні 60% на 40%. Ціни на них приблизно однакові, але при реалізації на експорт можна отримати додатковий дохід у вигляді повернення ПДВ.
Щорічно від продажу зерна сорго господарство буде отримувати 375 тис. доларів доходу, що дозволить окупити вкладені кошти менш ніж за два роки.
Таким чином, вирощування сорго є інвестиційним проектом з внутрішньою нормою прибутковості вище 50% і рентабельністю інвестицій на рівні 115-125%. Підприємство, створене в поки ще малозанятій ніші, має хороші шанси зайняти міцні позиції на ринку і отримати потенціал для подальшого розвитку.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview