18.09.2024 18:33

Рада з другої спроби схвалила законопроект про підвищення податків

версія для друку
18.09.2024 18:33

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №11416д, який передбачає підвищення податків на 58 млрд грн у цьому році та 137 млрд грн у наступному.

Про це 17 вересня повідомив народний депутат із парламентської фракції «Голос», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За законопроект проголосував 241 депутат.

Законопроектом, зокрема, передбачено:

  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
  • збільшення податків на 1-2 групу ФОП;
  • авансові внески на АЗС;
  • 1% на всіх форм ФОП 3 групи;
  • 25% прибутку на фінустанови;
  • помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання);
  • 50% податок на прибуток банків у 2024 році.

"Так як до жовтня закон в цілому не буде прийнято, то впровадження буде "заднім числом" з 01 жовтня", - зауважив Железняк.

За його словами, депутати провалили скорочену процедуру по правках.

"Зараз подача правок і десь у середині жовтня друге читання", - додав депутат.

Тепер у парламентарів є 2 тижні на подачу правок.

Частина депутатів, зокрема Ярослав Железняк, виступає за зменшення військового збору з 5%, як пропонується зараз, до меншого показника, натомість пропонується збільшити ПДВ. Таку ідею не надто палко зустрічають в уряді.

Нагадаємо, наприкінці травня цього року на форумі GRAIN STORAGE + AGRO UKRAINE народний депутат партії "За майбутнє", член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Сергій Лабазюк заявив, що аграрний комітет ВРУ радитиме не підіймати військовий збір більше, ніж на 1%.

«Можливо, це все ж буде рекомендація від нашого комітету збільшувати військовий збір не більше як на 1%, так, щоб у короткому періоді все ж державний бюджет отримав якісь додаткові кошти, але в більш довгому періоді, щоб ми повернулись до того, що бюджет отримуватиме кошти за рахунок розвитку галузей», — сказав тоді Лабазюк.

За його словами, акцент має бути зроблений не на збільшенні податків, а на стимулюванні галузі переробки, й автоматично це дасть змогу отримати гроші в державний бюджет.

У разі збільшення військового збору роботодавцям доведеться чи зменшувати заробітну платню, чи збільшувати фактичну зарплату, яку робітник отримує на руки, щоб вона не була меншою, ніж до моменту підняття військового збору.

Крім того, 18 вересня ВРУ прийняла в цілому законопроект №11417 щодо збільшення бюджету цього року на 500 млрд грн на військові потреби.

ІЦ УАК за матеріалами Телеграм-каналу нардепа Ярослава Железняка

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування