30.05.2024 18:30

GRAIN STORAGE + AGRO UKRAINE. 28-29 травня відбувся найбільший в Україні форум

версія для друку
30.05.2024 18:30

Близько 1500 учасників, серед яких: урядовці, парламентарі, держслужбовці, фермери, представники агрохолдингів, громадських організацій, агротехнічних та технологічних компаній і ще ряд експертів - ділилися один з одним досвідом і порадами, обговорювали проблеми і як їх вирішити та дискутували про майбутнє українського АПК і необхідні зміни в агросекторі.

Організаторами форуму стали: ПроАгро Груп, Асоціація елеваторів України, Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація, Співтовариство виробників і споживачів бобових України, Ukrainian-European Business Hub.

Співорганізатори: БТУ-ЦЕНТР, Latifundist.com, EUCON Юридична Група. За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відбувся ряд виступів і презентацій у межах 4 відокремлених конференцій.

Спікери зачіпали найбільш важливі теми, такі як: державна політика; трейдинг і пошук нових ринків збуту; логістика; розмінування; переробка; кадри та бронювання; податки; тренди й інновації у виробництві, переробці та зберіганні тощо.

Зокрема президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" Леонід Козаченко 29 травня виступив ментором панельної дискусії "Збереження. Відновлення. Розвиток. Аграрний бізнес під час війни".

Спікерами дискусії стали: народний депутат, член аграрного комітету ВРУ Сергій Лабазюк, генеральний директор "АгроВіста" Павло Фесюк, операційний директор компанії "HARVEAST" Руслан Мазуренко, Акціонер "АСТ" Олександр Аміров.

Леонід Козаченко нагадав, чому та наскільки важливим є агросектор разом із пов'язаними з ним галузями переробки та послуг. Президент УАК висвітлив ряд термінових питань. Перш за все, говорили про фіскальну політику: як аграріям у випадку підвищення податків, тарифів на електроенергію та акцизу на пальне вистояти та зберегти хоча б те, що є.

Не обійшли боком і проблемні випадки, коли державні органи, не маючи достатніх доказів і повноважень, блокують роботу українських агрокомпаній. Крім того, Леонід Козаченко зазначив, що якщо побороти наявні корупційні схеми, зокрема із "сірим зерном", то держава отримає надходження у понад 100 млрд грн, і тоді б відпала необхідність збільшувати податки.

Також спікери ділилися думками, звідки аграріям залучати фінансові ресурси, та які напрямки переробки є більш актуальними.

Наостанок експерти не змогли не згадати про проблеми з бронюванням, про що більш детально говорили у наступній дискусійній панелі "Кадровий ресурс - головний капітал аграрної галузі. Проблеми, рішення, тренди".

Учасники також мали змогу відвідати десятки стендів, де були представлені фінансові та інші послуги, різноманітна сільськогосподарська й автомобільна техніка та обладнання, зокрема дрони.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування