29.12.2014 13:31

Рада ухвалила зміни до трансфертного ціноутворення

версія для друку
29.12.2014 13:31

28.12.14 р. ВР України схвалила Проект Закону №1264-1 про внесення змін до ПК України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням. Необхідність прийняття таких змін викликана подальшим вдосконаленням податкового контролю, а також приведенням його у відповідність до Настанов ОЕСР щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб.

Закон дає визначення контрольованих та неконтрольованих операцій та зв`язаних осіб, а також визначає перелік країн, у яких ставка податку на прибуток на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні; які не розкривають у публічному доступі інформацію про структуру власності юридичних осіб; та з якими в України відсутні міжнародні угоди з положеннями про обмін інформацією.

Що важливо, Законом скасовується пріоритетність джерел інформації щодо контрольованих операцій, натомість наголошується на необхідності першочергового використання загальнодоступних джерел.

Крім того, Законом визначені умови зіставності контрольованих та неконтрольованих операцій, а також методи визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" (ціни перепродажу, "витрати плюс", чистого прибутку, розподіленого прибутку, порівняльної неконтрольованої ціни). Також надається відповідне пояснення та умови застосування кожного з перерахованих методів, що використовується при визначенні податку на прибуток за умов трансфертного ціноутворення.

Законом також уточнюються питання звітності платників податків, яка уніфіковується та спрощується, що здійснюють контрольовані операції, а також пояснюється процес здійснення податкового контролю, моніторингу та перевірки з боку центральних органів.

Зауважимо, що практика трансфертного ціноутвореня наближається до європейських стандартів. Зокрема, у українську практику даним Законом запроваджується принцип "витягнутої руки", вдосконалюються механізми обрання методу трансфертного ціноутворення, а також надаються визначення методів відповідно до рекомендації ОЕСР.

Крім того, Законом уточнюється перелік контрольованих операцій та ліквідовуються схеми ухилення від оподаткування через механізми штучного зменшення сум операцій.

Таким чином, Законом передбачено збільшення розміру штрафу за не задекларовані у звіті операції з одного відсотка, як зараз передбачено, до п'яти відсотків суми операції, та вилучити верхню межу в розмірі сто відсотків мінімальної заробітної платні. Тому що зараз штрафи є суто формальними. Це, на думку Прем`єр-Міністра, справить серйозний фінансовий тиск на тих, хто порушує податкове законодавство. Також передбачено обмеження розміру штрафу 200 розмірами мінімальної заробітної плати щодо операцій, стосовно яких не була подана документація і звітність. Тобто, у разі неподання звітності - штраф 200 розмірів мінімальної заробітної платні, а у разі ухилення від поданя передбачено штраф розміром 5 відсотків від суми операцій. 

Також буде Законом встановлено на постійній  основі  застосування методу порівняльної,  неконтрольованої ціни для усіх контрольованих  операцій з експорту, імпорту товарів, що мають біржове квотування.

ІЦ УАК

 

ДодатокРозмір
porivnyalna_tablicya.doc458 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування