21.10.2014 14:25

Пятницький: Цьогоріч відбувся прорив у партнерстві України з ОЕСР

версія для друку
21.10.2014 14:25

Співпраця України з ОЕСР є довгостроковою, проте, прорив у партнерстві відбувся саме цього року. Отже, український Уряд очікує на підтримку з боку ОЕСР у тих реформах, які здійснюються сьогодні в державі. На цьому наголосив в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України В.П`ятницький під час засідання координаційної ради у зв’язках з ОЕСР.

«Наше співробітництво триває вже 17 років, і 12 березня цього року Радою ОЕСР було прийнято рішення про поглиблення співпраці з Україною, яке свідчить про новий етап у наших відносинах. В умовах сьогоднішніх трансформацій, які відбуваються в Україні, особливо в частині гармонізації нашого законодавства, інституцій – взагалі всіх сфер життя – з європейськими правилами, зрозуміло, що наша держава потребує суттєвої підтримки, залучення якісної експертної допомоги, яку ми можемо отримати від такої поважної інституції, як ОЕСР», – зазначив Валерій Пятницький.

Він також додав, що реалізація Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР, який був підписаний 7 жовтня 2014 року, дозволить поглибити співпрацю у таких напрямах: поліпшення ділового й інвестиційного клімату, розвиток малих і середніх підприємств та зеленої економіки, удосконалення системи державного управління, оподаткування й статистики, боротьба з корупцією та удосконалення конкурентного законодавства. За його словами, задля побудови в Україні економіки без корупції, що ґрунтується на принципах демократії, комфорту для бізнесу та європейських цінностей, і подолання наслідків конфлікту на Сході України, визначені в Меморандумі заходи мають виконуватися вже сьогодні.

Своєю чергою, Голова Євразійської програми конкурентоспроможності ОЕСР Антоніо Сомма зауважив, що Меморандум є ключовим орієнтиром для поглиблення співробітництва між Україною та ОЕСР, розширення напрямів співпраці та збільшення кількості спільних проектів.  

Він також підкреслив: той факт, що Україна визначила пріоритети у співробітництві, підвищить ефективність реалізації спільних проектів. 

«Я дуже радію з того факту, що на додаток до підписання цих домовленостей, українські державні органи чітко визначили пріоритети, які будуть реалізовуватись: інвестування, боротьба з корупцією і політика у сфері державних підприємств. І ми вже знаємо, яка робота відбувається в рамках цих пріоритетів. Координаційна рада має стати платформою, яку Україна використовуватиме для координації реалізації та моніторингу всіх заходів у рамках співробітництва з ОЕСР, визначених у Меморандумі» – резюмував Голова Євразійської програми конкурентоспроможності.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономрозвитку та торгівлі

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування