02.09.2024 17:52

Індія планує підняти мито на імпорт рослинних олій

версія для друку
02.09.2024 17:52

Агенція Reuters з посиланням на власні джерела повідомила, що уряд Індії планує підвищити мито на імпорт рослинних олій, щоб захистити своїх фермерів від зниження цін на олійні культури. Таке рішення, що може бути прийняте вже найближчими тижнями, призведе до скорочення попиту та поставок пальмової, соєвої та соняшникової олії до країни.

На тлі зростання цін на нафту жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії за тиждень виросли на 2,4% до 3920 рінггитів/т або 906,8 $/т (+6% за два тижні), незважаючи на зниження темпів експорту у серпні. За даними сюрвейєрів Societe Generale de Surveillance (SGS), Intertek Testing Services та AmSpec Agri Malaysia, за 1-25 серпня Малайзія скоротила експорт пальмової олії на 14,1-14,9%.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 8,2% до 930 $/т, повністю відігравши місячне падіння.

Різке зростання цін обумовлене не лише подорожчанням нафти, але й чутками про наміри США обмежити імпорт відпрацьованої рослинної олії (UCO).

За даними Trading Economics, середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям протягом тижня виросла на 2,3% до 928 $/т, але ціни попиту на українську соняшникову олію з боку покупців з ЄС залишилися на рівні 860-880 €/т або 930-970 $/т DAP Польща, Болгарія та Італія.

Протягом 1-25 серпня Україна експортувала 200 тис т соняшникової олії, що на 45% поступається відповідному показнику липня, - повідомляє ІА «АПК-Інформ». Експерти агенції вважають, що у серпні експорт олії стане найменшим за останні 2 роки внаслідок скорочення переробки соняшника на тлі дефіциту сировини.

Загалом у 2023/24 МР (на 25 серпня) Україна експортувала 6,23 млн т соняшникової олії, що є одним з найбільших показників для цього періоду. Основним покупцем української олії став Євросоюз, який придбав рекордні 3,7 млн т.

Попри ранній початок збирання, кількість пропозицій соняшника на ринку не збільшилася, тому нарощування експорту соняшникової олії не прогнозується, що буде підтримувати ціни. Більшість переробних підприємств знаходяться на профілактичному ремонті та почнуть активно працювати вже у вересні, тому тоді варто очікувати нарощування поставок соняшникової олії на світовий ринок.

ІЦ УАК за матеріалами GrainTrade

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування