23.11.2017 15:45

Протеїнові перспекетиви України

версія для друку
23.11.2017 15:45

Сьогодні пройшла друга міжнародна конференція «Бобові культури. Назустріч викликам глобального попиту», яка зібрала близько трьохсот  представників українського та зарубіжного бізнесу, а також поважних представників ФАО, Всесвітньої Конфедерації Бобових, асоціацій бобових Індії, Базилії, Канади, а також вітчизняних і зарубіжних експертів-аналітиків, представників посольств, Міністерства аграрної політики та продовольства України та інших високоповажних гостей.

Українська аграрна конфедерація стала партнером даного заходу, а президент УАК Леонід Козаченко виступив на відкритті заходу із вітальним словом, в якому наголосив на надзвичайно високому потенціалі українського аграрного сектору в цілому та бобових культур зокрема. Крім того, Леонід Козаченко запропонував європейському та світовому аграрному співтовариству сприймати глибоку інтеграцію Укарїни, як позитивний  фактор, зокрема для Європейського Союзу. Оскільки, виключно разом з Україною Європейський Союз може посісти очільні місця цілого ряду глобальних аграрних ринків. Також, одним із ключових спікерів був Мигловець Олександр представник компанії «UKRAVIT», яка є членом УАК.

Основні спікери заходу окреслили стан, перспективи та тенденції світового та українського ринку бобових культур. Досі в Україні прийнято вважати окремі бобові культури як «нішові», за виключенням гороху та сої. Разом з  тим представник Асоціації бобових культур         Бразилії, охарактеризувавши лише потенціал бразильського внутрішнього ринку наголосив, що для українських аграріїв це може стати великою додатковою нішею. Близько 130 млн бразильців щоденно споживають боби. При цьому власне аграрне виробництво Бразилії внутрішній ринок не забезпечує.

Важливими питаннями, що обговорювалися на форумі були і проблемні аспекти галузі, зокрема наявність якісного насіння бобових культур, досконалість вповаджених технологій вирощування бобових, наявність та ціна пестицидів, застосовуваних у виробництві бобових культур, та інше. На думку експертів та виробників, Україна добре забезпечена насінням гороху власної селекції і майже не має власних сортів та гібридів  нуту, сочевиці, квасолі  та інших бобових культур.

На заході також говорили про збільшення посівних площ та популяризацію споживання бобових в Україні, перспективи та вимоги щодо торгівлі вітчизняних виробників на міжнародному ринку.  Обговорили нові підходи та можливості для інвесторів по вирощуванню бобових в Україні.

ІЦ УАК 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування