22.04.2024 16:10

Посол Франції з питань Чорного моря відвідав потужності «НІБУЛОНу» в Миколаєві

версія для друку
22.04.2024 16:10

Під час візиту Мікаель Ру та представники «НІБУЛОНу» обговорили проблему заблокованого флоту та необхідність його виведення для збільшення експортного потенціалу Дунаю.

Зокрема, Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу», зазначив, що евакуація флоту з миколаївського портового вузла має повернути ціну на фрахт на Дунаї на довоєнний рівень, що здешевить логістику на близько 10 доларів за тонну.

Михайло Різак також наголосив, що побудована компанією вже у воєнний період логістика Дунаєм зіграла важливу роль для всього українського експорту в той час, коли глибоководні порти Одеси не працювали.

Однак, незважаючи на високий потенціал і практичність, на сьогодні цей експортний шлях не використовується на максимум, адже програє у вартості логістики до порту глибоководним портам Одеси на 6-8 доларів за тонну.

«Зараз Бессарабія є дорожчою в плані залізниці й доставки автотранспортом у порівнянні з глибоководними портами, оскільки це додаткові 250 км автошляхів і 200 км залізниці, що здорожчує логістику», – зазначив пан Різак.

Вихід він бачить у вирівнюванні ситуації, зокрема, «Укрзалізниця» могла б забезпечити конкурентні умови доставки агропродукції до дунайських портів, надавши спеціальні тарифи на свої послуги. Також через посла Михайло звернувся до французьких організацій із проханням допомогти придбати ще 250 вагонів-зерновозів.

«Якби Україна імплементувала досвід ЄС щодо компенсації/скасування акцизу на пальне для каботажних перевезень, ми б врятували дороги від вантажівок і сьогодні бачили б Південний Буг і Дніпро судноплавними», – впевнений директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу».

Наприкінці зустрічі делегація відвідала «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» та Перевантажувальний термінал, які є візитівкою не тільки компанії, а й усього регіону.

ІЦ УАК за матеріалами прес-центру «НІБУЛОНу»

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування