14.03.2018 17:20

«Попри всі проблеми АПК лишається єдиним потужним драйвером вітчизняної економіки» - Леонід Козаченко

версія для друку
14.03.2018 17:20
Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко виступив у передачі ПолітикаUA на парламентському телеканалі «Рада». Йшлося про реформування різних галузей економіки, роботу українського парламенту та розвиток агропромислового комплексу. На думку Леоніда Козаченка, аграрний сектор попри всі проблеми – зокрема  відсутність міністра, який би очолив профільне відомство - лишається єдиним потужним драйвером вітчизняної економіки. Окремо президент Української аграрної конфедерації зупинився на питанні відшкoдування ПДВ при експoрті сoї та ріпаку, яке останнім часом набуло політичного забарвлення.

 «Свого часу в Україні було запроваджено експортне мито для виробників соняшнику. Завдяки цьому ціна на цю культуру знизилась на внутрішньому ринку, що  сприяло створенню потужної переробної промисловості. Україна вийшла  на 1 місце в світі по експорту соняшникової олії. При цьому непогано змогли заробити і виробники соняшнику, і продавці соняшникової олії», - наголосив Леонід Козаченко. Але тепер країна опинилась перед іншою дилемою: вдвічі збільшено потужності з переробки, які часто використовуються для переробки інших олійних культур, аніж маємо сировини. Тобто, у цих умовах порібно збільшувати виробництво сировини. Зокрема, сої, інтерес до вирощування якої може зникнути в аграріїв через зменшення її рентабельності.

Щодо призначеного на 15 березня страйку фермерів, які вимагатимуть скасувати поправку про відміну відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, Леонід Козаченко повідомив: у парламенті зареєстровано  2 проекти законів, які мають зняти політичну напругу з цього питання та стабілізувати ситуацію в АПК.

Детальніше https://www.youtube.com/watch?v=OhenvRAzUwY

ІЦ УАК


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування