Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що країна закриє кордон для українського зерна після 15 вересня.
Про це повідомляє міністерство сільського господарства та розвитку села Польщі у Твіттері.
«Навіть якщо ЄС не ухвалить такого рішення, ми закриємо кордон для українських продуктів після 15 вересня. Я думаю, що деякі з пʼяти прифронтових країн вчинять так само. Це не проти когось, а задля благополуччя польських фермерів», — сказав Телус.
Рішення щодо агроімпорту з України ще не знайдено – речниця Єврокомісії
Єврокомісія продовжує інтенсивні переговори з Україною та п’ятьма країнами-сусідами про долю запобіжних заходів щодо імпорту українського зерна до цих країн ЄС, термін дії яких завершується 15 вересня.
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсія Феррер під час брифінгу у четвер у Брюсселі.
"Зараз трохи передчасно передбачати, що станеться після 15 вересня. Ми можемо сказати, що ми дуже уважно стежимо за ситуацією. Ми перевіряємо цифри імпорту, які публікуються щомісяця… І ми перебуваємо в постійному і регулярному контакті з п'ятьма сусідніми країнами, і ми дійсно намагаємося переконатися, що зможемо вивезти зерно з України та поліпшити транспортну ситуацію, щоб зробити це можливим", - сказала вона.
Речниця нагадала, що ці обмежувальні заходи були введені для того, "щоб дати нам час розв'язати ці проблеми та знайти рішення для того, щоб зерно могло вивозитися з України".
За її словами, рішення наразі шукається у рамках спеціальної координаційної платформи, яка збиралася вже п'ять разів.
"На цій координаційній платформі ми маємо Україну, також Молдову, якщо потрібно, і п'ять сусідніх країн, які обговорюють з Європейською комісією, як покращити пропускну здатність "шляхів солідарності", - заявила Гарсія Феррер.
Вона вказала на важливість розв'язання логістичних проблем і забезпечення продовження повної солідарності та підтримки України з тим, "щоб зерно потрапляло в місця призначення, чи то в ЄС, чи то на світові ринки, оскільки це є надзвичайно важливою умовою для забезпечення продовольчої безпеки".
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ