Перелік української сільськогосподарської техніки й обладнання, вартість яких частково компенсується до 25% у рамках державної програми підтримки сільгоспвиробників, розширили до 8705 номенклатурних одиниць від 101 українського виробника.
«Пріоритет Уряду – стимулювати попит на українську продукцію, зокрема продукцію машинобудування. Це основа економічної політики «Зроблено в Україні». У попередні періоди програма компенсацій вартості вітчизняної с.-г. техніки допомогла збільшити частку української техніки на ринку. Ми сподіваємось на такий же ефект і цього року, адже це робочі місця для тисяч людей, а також податки у бюджети різних рівнів, завдяки яким ми маємо ресурс, щоб забезпечувати наш сектор безпеки та оборони. З іншої сторони — це вклад в успішні жнива, адже аграрії мають можливість на вигідних умовах придбати необхідну техніку. Перелік обладнання постійно оновлюється, все більше виробників беруть участь у програмі та пропонують якісну техніку для потреб аграріїв. На сьогодні сільгоспвиробники можуть обирати з-поміж 8,7 тис. номенклатурних позицій від понад сотні українських виробників», - зазначила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Щоб скористатися державною програмою підтримки й отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтверджувальні документи.
Для виробників, які бажають подати свою техніку у перелік, необхідно звернутися на офіційну електронну пошту Міністерства економіки України – meconomy@me.gov.ua. Заявка та додані до неї документи подаються до Мінекономіки виробником в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу керівника виробника чи уповноваженої ним особи.
Перелік техніки й обладнання оновлюється регулярно після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки й обладнання на підставі поданої виробником заявки та відповідних документів. Критерії, за якими визначається відповідність виробника с.-г. техніки й обладнання, зазначені у пп. 6-7 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130 (зі змінами).
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки