© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Перелік української сільськогосподарської техніки й обладнання, вартість яких частково компенсується до 25% у рамках державної програми підтримки сільгоспвиробників, розширили до 8705 номенклатурних одиниць від 101 українського виробника.
«Пріоритет Уряду – стимулювати попит на українську продукцію, зокрема продукцію машинобудування. Це основа економічної політики «Зроблено в Україні». У попередні періоди програма компенсацій вартості вітчизняної с.-г. техніки допомогла збільшити частку української техніки на ринку. Ми сподіваємось на такий же ефект і цього року, адже це робочі місця для тисяч людей, а також податки у бюджети різних рівнів, завдяки яким ми маємо ресурс, щоб забезпечувати наш сектор безпеки та оборони. З іншої сторони — це вклад в успішні жнива, адже аграрії мають можливість на вигідних умовах придбати необхідну техніку. Перелік обладнання постійно оновлюється, все більше виробників беруть участь у програмі та пропонують якісну техніку для потреб аграріїв. На сьогодні сільгоспвиробники можуть обирати з-поміж 8,7 тис. номенклатурних позицій від понад сотні українських виробників», - зазначила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Щоб скористатися державною програмою підтримки й отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з Переліку [2] на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку [3] заявку та підтверджувальні документи.
Для виробників, які бажають подати свою техніку у перелік, необхідно звернутися на офіційну електронну пошту Міністерства економіки України – meconomy@me.gov.ua [4]. Заявка та додані до неї документи подаються до Мінекономіки виробником в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу керівника виробника чи уповноваженої ним особи.
Перелік техніки й обладнання оновлюється регулярно після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки й обладнання на підставі поданої виробником заявки та відповідних документів. Критерії, за якими визначається відповідність виробника с.-г. техніки й обладнання, зазначені у пп. 6-7 Постанови [5] Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130 (зі змінами).
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [6]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=db6ade26-b223-4214-9caf-b9f8b73b4d28&tag=KomisiiaZFormuvanniaPerelikuVitchiznianoiTekhnikiTaObladnanniaDliaAgropromislovogoKompleksu-VartistYakikhChastkovoKompensutsiaZaRakhunokKoshtivDerzhavnogoBiudzhetu
[3] https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=82ee8e9d-fa0d-4665-b282-6aa1e43ef24b&title=PerelikUpovnovazhenikhBankiv-YakiPidpisaliZMinekonomikiMemorandumProZagalniZasadiSpivrobitnitstva
[4] mailto:meconomy@me.gov.ua
[5] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/130-2017-%D0%BF#n271
[6] https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=757457bf-4ee7-47ea-8777-fd315bbf1d90&title=ZroblenoVUkraini-PerelikSilgosptekhnikiVRamkakhProgramiKompensatsii-25-RozshiriliDo8-7-Tis-Naimenuvan