Минулого тижня путін на Східному економічному форумі сказав таке: "80 судов – в самые бедные страны только два корабля ушли. Все остальные – в европейские страны. Ну че это такое?"
Знову брехня та маніпуляція? Чи хворий дід забув випити таблетки?
Питання "Зернових ініціатив" та інші питання продовольчої безпеки Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль обговорював із глядачами телеканалу "Київ".
Перш за все, Павло Коваль підтвердив слова ведучого, що Україна не зобов'язувалася возити зерно у бідні країни. "Зернова ініціатива" була покликана відновити міжнародну торгівлю зерном і нормалізувати ціни на нього.
Однак, якщо вже казати про статистику, то за підсумками серпня до Африки пішло 11,3% суден, а до Європи - 35,5%. Всі інші судна пішли до Азії.
Всього ж на кінець серпня до країн Африки Україна відправила 247 тис. тонн (16,8%) продовольства. Про це йдеться в нашому аналітичному огляді.
Пізніше, 7 вересня, Міністерство інфраструктури України опублікувало власну статистику. За тиждень ситуація не сильно змінилася: 15,7% суден відправлено до Африки, 31,4% - до Європи, 52,9% - до Азії.
Тож, принаймні кожне 10-те судно йде до Африки, до Азії йде понад половини всіх кораблів, а до Європи - тільки третина. Тому ні про яке "більшість кораблів ідуть в ЄС" і тим більше "тільки 2 кораблі пішло в бідні країни" мова йти не може.
Як результат, у п’ятницю пшеничні ф’ючерси на світових біржах подорожчали на 3-4,9% через невизначеність з експортом зерна з України після 1 листопада. Так ринок відреагував на неадекватність президента РФії.
Але Україна і надалі виконуватиме контракти та поставлятиме свою агропродукцію за укладеними угодами. Україна продовжуватиме поставляти пшеницю та інше продовольство бідним країнам як в рамках комерційних угод, так і в рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН.
До слова, Павло Коваль висловив думку, що путін лякає закриттям "зернової ініціативи" з метою політичного тиску на Україну. Таким чином путін хоче змусити Україну до переговорів, але йому це не вдасться.
На додаток, генеральний директор УАК розповів глядачам про хід експорту, врожай і цінову ситуацію на продуктовому ринку.
Зокрема, він зазначив, що Україна із-за війни втратила 8 млн тонн потенційного врожаю пшениці. Але, навіть такий зібраний врожай є у 4 рази більшим за внутрішню потребу споживання, і Україна буде з хлібом.
Крім того, враховуючи цей фактор, закупівлю засобів для тимчасового зберігання зерна та щомісячне збільшення обсягів експорту, вже можна сподіватись, що питання з нестачею потужностей для зберігання зерна вирішиться.
Детальніше можна переглянути за посиланням.
ІЦ УАК