01.03.2023 13:55

Організація економічного співробітництва та розвитку 1 березня відкриє офіс у Києві

версія для друку
01.03.2023 13:55

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) сьогодні, 1 березня, відкриває координаційний офіс у Києві для допомоги Україні у побудові відкритої ринкової економіки.

Про це сказав генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн під час спільної із Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем заяви для преси у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу підтвердити, що завтра відкриється офіційний офіс представництва ОЕСР у Києві, а сьогодні в другій половині дня ми будемо проводити остаточні підготовчі заходи для цього», - сказав 28 лютого Корманн.

Він подякував посольству Словаччини в Україні за те, що воно прихистило Офіс у себе. Окрім того, генсек ОЕСР висловив подяку Словаччині, Польщі, Румунії, Латвії, Литві й Естонії за фінансову допомогу у створенні представництва організації.

«Наші колеги в Офісі співпрацюватимуть з вашим урядом над розробкою програми ОЕСР в Україні, щоб ми могли допомогти вам досягти всіх тих пріоритетів, які поставлені в рамках реформ вашого уряду, і здійснити цю амбітну програму реформування за правилами та принципами ОЕСР як майбутнього члена цієї організації», - зазначив генеральний секретар.

Він запевнив, що ОЕСР зробить усе можливе, щоб Україна стала справді відкритою ринковою економікою.

 

Програму заходів для набуття членства України в ОЕСР можуть підписати в червні - Шмигаль

Програму з переліком необхідних заходів для набуття членства України в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) можуть підписати в червні цього року.

Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав під час спільної з генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном заяви для преси, передає кореспондент Укрінформу.

“Членство в ОЕСР - це певні стандарти рівня життя, яким ми також прагнемо відповідати. Сьогодні ми чітко розуміємо подальші заходи, які необхідно здійснити Україні в межах початкового діалогу щодо вступу до організації. Ми спільно працюємо над розробкою програми для України, реалізація якої допоможе перейти до дорожньої карти щодо отримання членства”, - зазначив Шмигаль.

Звертаючись до Корманна, Шмигаль зауважив, що Україна вітає пропозицію щодо “можливості підписання такої програми вже у червні цього року”.

Він також наголосив, що вступ України до ОЕСР стане потужним сигналом для інвесторів, сприятиме успішному розвитку України, добробуту громадян та її євроінтеграції.

Шмигаль зауважив, що відкриття координаційного офісу ОЕСР у Києві, яке заплановане на 1 березня, дозволить координувати спільну роботу з відбудови та відновлення України, одночасно покращуючи реалізацію стандартів та інструментів ОЕСР в Україні.

“Посилення взаємодії з ОЕСР є одним з ключових пріоритетів для трансформації нашої економіки та сприяння її глибокій інтеграції в міжнародні ринки. Разом ми вже досягли успіхів і вагомих важливих результатів, таких як антикорупційна реформа, підприємництво, корпоративне та державне управління, удосконалення податкової системи, інвестиції, зелена економіка, конкурентна економіка, освіта, енергетика, децентралізація”, - сказав глава уряду.

Крім того, він наголосив, що важливим кроком поглиблення співробітництва з ОЕСР в антикорупційній сфері стало приєднання України до робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях ОЕСР.

 

Як повідомлялося, Україна 5 липня минулого року подала заявку на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку. Її особисто передав генеральному секретарю ОЕСР Матіасу Корманну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час поїздки у Швейцарію на конференцію в місті Лугано.

Для підтримки української економіки в умовах війни ОЕСР 4 липня створила у Парижі спеціальний координаційний офіс.

Підхід ОЕСР ґрунтується на кількох принципах: лідерство України у процесі відновлення, співпраця, обмін досвідом і керування фінансами. Головна мета – підвищити українську конкурентоздатність, стабілізувати економіку, відновити міста.

ОЕСР — організація, створена 1960 року, до складу якої входять 38 найбільших та найрозвиненіших економік світу, за це вона й отримала неформальну назву "клуб багатих держав".

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування