13.12.2023 13:54

Олександр Кубраков розповів про плани розвитку інфраструктури та логістики на наступний рік

версія для друку
13.12.2023 13:54

Експорт із портів Дунаю зросте до 4 мільйонів тонн на місяць завдяки співпраці з Румунією

Спільна робота з румунськими колегами дозволила налагодити додатковий коридор експорту української продукції, який є дуже важливим в умовах російського військового вторгнення в Україну та транспортної блокади.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на конференції «The Reconstruction of Ukraine: A Strategic Role for Romania», передає кореспондент Укрінформу.

«У нас уже є успішний кейс - разом з румунськими партнерами ми нарощуємо експортну спроможність українських портів Дунаю. За 11 місяців обсяги перевалки через дунайські порти склали вже майже 30 млн тонн. Завдяки спільній роботі та домовленості маємо вийти на 4 млн т експортної спроможності на місяць», - сказав Кубраков.

Водночас румунський порт Констанца виступає не лише як потужний морський транспортний вузол, але і як стратегічний зв'язок безперебійного руху вантажів. За словами Кубракова, розвиток міжнародних транспортних коридорів, які включають до себе порт Констанца, сприятиме стійкості логістичного ланцюга та забезпечить безперервність постачань, враховуючи геополітичні обмеження.

«Разом з вами ми будуємо дороги, модернізуємо залізничні ділянки та розширюємо спроможності дунайських портів. Ми готові шукати та втілювати нові креативні рішення. Ми готові зробити спільний кордон межею, яка не розділяє, а з'єднує все більше і більше наші економіки, наші логістики та наші народи», - наголосив віце-прем’єр.

 

Україна розбудовує на кордоні з Румунією пункти пропуску для пришвидшення руху транспорту

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із румунськими колегами працює над реалізацією проектів у секторі автоперевезень, які дозволять розвантажити пункти пропуску у транспортному коридорі з Євросоюзом.

«У секторі автомобільних перевезень ми працюємо над двома пріоритетними проектами. Перше - це зелений коридор між пунктами пропуску Рені - Джурджулешти - Галац (Україна - Молдова - Румунія). Наша мета - запустити спільний митний і прикордонний контроль на Рені. Для цього ми вже реконструюємо пункт пропуску», - сказав Кубраков.

За його словами, на початку 2024 року планується завершити роботи на пункті пропуску та запустити спільний контроль. Це зменшить кількість зупинок вантажівок і пришвидшить контрольні та митні процедури.

У довгострокових планах - масштабна реконструкція пункту пропуску Рені.

Другим проектом є запуск вантажівок через новий пункт пропуску "Красноїльськ - Вікова-де-Суз".

«Це новий пункт пропуску, який зараз перетинають лише порожні автівки. Ми пропонуємо пілотний проект для збільшення пропускної спроможності спільного кордону», - пояснив Кубраков.

Українська сторона також зацікавлена у реконструкції переходу "Порубне - Сірет". На ньому планується облаштувати додаткові 4 смуги (2 на в'їзд, 2 - на виїзд) та облаштувати сервісні зони з обох сторін.

Також Україна та Румунія зараз активно працюють над новими проектами вантажних пунктів пропуску "Біла Криниця - Клімауць" і "Біла Церква - Сигету-Мармацей". Це значно розвантажить сусідні пункти пропуску та пришвидшить доставку товарів, сировини, зерна до морських портів у Румунії, насамперед Галаца та Констанци.

Українська сторона також зацікавлена налагодити проходження порожніх вантажівок через пункт пропуску "Дяківці - Раковець" на першому етапі, а в перспективі - ще й із вантажем.

«Станом на початок грудня у черзі перед Порубним стоять 2,5 тис. ТЗ. А це майже 10 діб очікування. І ця тенденція триває вже 2 місяці. Нам точно є що перевозити. Нашим спільним успіхом буде облаштувати логістику кордону так, щоб перевозити більше та без черг», - наголосив міністр інфраструктури України.

 

Міністерство відновлення відзвітувало про роботу за 2023 рік і розповіло про пріоритети на 2024 рік

Що стосується агросектору, то Мінінфраструктури спільно з ВМС ЗС України, Генеральним штабом ЗСУ, Службою безпеки України та Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України запущено Український коридор через Чорне море. Ним вже відправлено 241 судно з майже 8,6 млн тонн вантажу, що є величезним внеском у посилення нашої економічної стійкості.

Пріоритетами на 2024 рік Олександр Кубраков визначив зокрема продовження розвитку експортної логістики, як основної складової економічного відновлення України:
  • Збільшення пропускної спроможності автомобільних пунктів пропуску, залізниці, морських портів.
  • Розвиток Дунайського портового кластера, як головного альтернативного експортного морського шляху.
  • Відновлення та ремонт доріг, залізничних колій.
  • Відновлення мостів.
  • Покращення відповідного транспортного законодавства.
  • Впровадження європейських стандартів енергоефективності.

 

Читайте минулі новини на цю тему:

 

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування