25.02.2025 15:52

«НІБУЛОН» та IFC підписали угоду про реструктуризацію боргу

версія для друку
25.02.2025 15:52

«НІБУЛОН», один із лідерів зернового експорту й агровиробництва України, підписав угоду про реструктуризацію боргу з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що охоплює непогашений кредит у розмірі 18,2 млн дол. США. Ця угода формалізує раніше погоджені умови та передбачає подовження терміну остаточного погашення до 2029 року.

Первинний кредит у розмірі 120 млн доларів США, наданий IFC у 2017 році, було спрямовано на розвиток інфраструктурних проектів «НІБУЛОНу». Багато з цих активів зазнали значних пошкоджень на початку 2022 року під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Попри втрати, що залишили близько 68% активів компанії непрацюючими, «НІБУЛОН» продовжує свою діяльність та інвестує в аграрний сектор України. Узгоджена реструктуризація надає компанії додаткову гнучкість для виконання фінансових зобов’язань у період відновлення.

IFC стала першим міжнародним фінансовим партнером «НІБУЛОНу», який офіційно закріпив умови реструктуризації. Компанія активно працює над досягненням подібних домовленостей з іншими фінансовими установами, серед яких Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft (DEG) і Нідерландська фінансова компанія розвитку (FMO).

«Підтримка міжнародних фінансових інститутів відіграє важливу роль не лише для «НІБУЛОНу», але й для української економіки загалом», — зазначив Андрій Вадатурський, генеральний директор «НІБУЛОНу». – Допомагаючи нашій компанії, ці установи сприяють збереженню сільськогосподарського виробництва в Україні та підтримці її експортного потенціалу у складні часи. Ми залишаємося відданими виконанню своїх зобов’язань і продовжимо інвестувати у відновлення України та зміцнення глобальної продовольчої безпеки».

«НІБУЛОН» високо цінує співпрацю з міжнародними фінансовими партнерами та прагне до подальшого конструктивного діалогу.

Нагадаємо, раніше «НІБУЛОН» отримав фінансування від Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ) у розмірі $5 млн.

ІЦ УАК за матеріалами «НІБУЛОНу»

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування