22.01.2015 15:57

"НІБУЛОН" - незмінний лідер із експорту зерна

версія для друку
22.01.2015 15:57

Компанія «НІБУЛОН» – визнаний лідер не лише українського аграрного ринку, але й Чорноморського регіону. Підприємство, яке займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна, рік за роком продовжує успішну діяльність на зовнішньому ринку.

Нинішній 2014/15 маркетинговий рік (далі – МР) традиційно не став для компанії виключенням і, завдяки експорту у першому півріччі 2,28 млн тонн зернових та олійних культур, стартував з рекорду. Компанія додала у кошик досягнень символічну відзнаку – за рекордну позначку в експорті сільгосппродукції серед перших місяців попередніх МР. Експортний показник липня 2014/15 МР сягнув позначки у більш ніж 620 тис. тонн сільгосппродукції. Попередній рекорд припадав на липень 2009 року і становив майже 450 тис. тонн. На третьому місці наразі 2010 рік із майже 438 тис. тонн. У подальших місяцях першого півріччя МР потужний експортний темп було збережено.

У розрізі культур у структурі експорту за результатами першої половини 2014/15 МР переважають пшениця (39 %) та кукурудза (29 %).

Особливістю цього МР є те, що на динаміку реалізації кукурудзи на внутрішньому ринку  вплинули два основні фактори. З одного боку, це сприятливі погодні умови для вирощування та збирання врожаю кукурудзи: зерно в багатьох регіонах було зібране з показниками якості, які дозволяють довготривале зберігання культури без додаткових витрат на послуги зернових складів  з доведенням показників зерна до базисних кондицій. З іншого боку, сільгоспвиробники, з огляду на важкопрогнозовану економічну ситуацію в країні, обмежили інвестиції в будівництво нових об’єктів, придбання техніки тощо, а отже, зменшилася нагальна потреба в коштах від реалізації зерна. Ці фактори, будучи різними за свої характером, але діючи в одному напрямку, призвели до зменшення пропозиції кукурудзи на ринку у першому півріччі 2014/15 МР. Це, в свою чергу, означає, що загальна пропозиція кукурудзи буде рівномірно розподілена серед інших місяців другого півріччя цього МР.

За оцінками фахівців як нашої компанії, так і інших підприємств, до кінця цього МР Україна повинна експортувати ще близько 12,5 млн тонн кукурудзи.

Відтак, зважаючи на вищевказані особливості, наша компанія компенсує об’єми експорту кукурудзи у другому півріччі МР, плануючи проекспортувати ще 1,5 млн тонн цієї культури.

Динаміка відвантажень пшениці та ячменю у першій половині 2014/15 МР суттєво перевищила показники аналогічного періоду 2013/14 МР. За перше півріччя цього МР ми вже виконали річний план по експорту цих двох культур і маємо достатні залишки для експорту у другому півріччі.

У поточному маркетинговому році географія експорту компанії зберігає традиційні напрями, зокрема країни Близького Сходу, та охоплює вже 18 країн-імпортерів. Майже кожна четверта тонна зерна у цьому МР направляється в Єгипет (23 % від усього експорту), далі слідують Саудівська Аравія (15 %) та Іспанія (8 %). У 2014/15 МР компанія відкрила для себе й нові напрями відвантажень – Китай (відвантажено понад 118 тис. тонн) і Таїланд (51 тис. тонн).

За даними інформаційного ресурсу «АПК-Інформ», у рейтингу експортерів за перші шість місяців 2014/15 МР ТОВ СП «НІБУЛОН» займає перше місце за обсягами експорту зернових і третє – за обсягами експорту олійних культур. Частка підприємства становить 9,4 % від всього експортного ринку України, тобто майже кожна десята тонна українського експорту відвантажена нашою компанією.

«НІБУЛОН» – це експортноорієнтована компанія, але не менш важливим для нас є імпорт. У ході реалізації інвестиційної програми підприємство працює з іноземними партнерами, закуповуючи передове обладнання в країнах Європи та Америки, давно здобувши імідж надійного й серйозного партнера.

У 2014 році ТОВ СП «НІБУЛОН» продовжило імпортну діяльність із закупівлі обладнання для модернізації перевантажувального термінала у Миколаєві, елеваторів та терміналів, а також для експлуатації власного флоту. Компанія уклала 55 імпортних контрактів з іноземними виробниками – лідерами у своїх галузях на світовому ринку. Так, для забезпечення роботи флоту судноплавної компанії було продовжено ділові стосунки з відомими світовими виробниками обладнання «Liebherr-Werk Nenzing GmbH» (Австрія) та «Aquamec Ltd» (Фінляндія).

Пріоритетним цього МР для компанії стало постачання імпортного обладнання для завершення будівництва буксирів «NIBULON-5» та «NIBULON-6», які були здані в експлуатацію у другій половині 2014 року.  А для забезпечення будівництва серії буксирів-штовхачів проекту 121 «НІБУЛОН» вже уклав контракти на закупівлю комплектуючого обладнання та матеріалів. Партнери-постачальники – нідерландські компанії «ZF Marine Krimpen B.V.» (ґвинто-рульові колонки), «Kroger Staal B.V.» (алюмінієвий металопрокат) і «Winteb B.V.» (комплект повітряних головок), шведська – «AB Volvo Penta» (суднокомплекти головних двигунів та допоміжних дизелів-генераторів), німецька – «AMCO Metall-Service GmbH» (алюмінієвий металопрокат) та інші.

Активна робота з імпорту проводиться компанією і задля забезпечення інших напрямків своєї діяльності. Так, традиційно на початку 2015 року «НІБУЛОН» проводить закупівлю імпортного насіння на сезон 2014/15 МР у світових лідерів-виробників насіннєвого матеріалу. Серед них: швейцарські – «Pioneer Hi-Bred Switzerland S.A.» (насіння кукурудзи та соняшнику), «Monsanto International Sarl» (насіння кукурудзи), французька – «Maisadour Semences S.A.» (насіння кукурудзи), американська – «Cajo Inc» (насіння сорго).

Девіз компанії у зовнішньоекономічній діяльності лишається незмінним: «Розширювати наші знання та досвід у зовнішньоекономічній діяльності задля майбутніх успіхів компанії». У планах «НІБУЛОНу» – подальший розвиток і вихід на нові ринки, налагодження стосунків з новими партнерами, підтвердження надійного іміджу України як учасника міжнародної торгівлі.

ІЦ УАК за матеріалами НІБУЛОН


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування