Суднобудівники компанії «НІБУЛОН» продовжують добудівні роботи на буксирах NIBULON-10 та NIBULON-11, що є завершальними в черговій серії суднобудівних замовлень проекту POSS-115, передбачених виробничою програмою на 2018-2019 рр., та будівництво найдовшого судна – плавкрана «NIBULON MAХ».
Третій буксир проекту POSS-115 (зам. 10030)
У машинному відділенні добігає кінця випробування загальносуднових систем і трубопроводів. На головний розподільний щит подано електроживлення та розпочато пусконалагоджувальні роботи дизель-генераторів. Разом із цим завершується налагодження пристрою підйому ходової рубки, в якій триває зашивання панелями і почато підключення пульта судноводіння.
Тим часом у житловому контурі судна розпочато встановлення меблів у сформованих приміщеннях верхнього ярусу.
Четвертий буксир проекту POSS-115 (зам. 10031)
На судні продовжуються добудівні роботи, зокрема встановлення приварного насичення і вентиляції, виготовлення та монтаж труб під ізоляцію і зашиття. Суднобудівники завершили монтаж гвинто-рульових колонок, триває затяжка кабелю в приміщеннях буксира.
Самохідний перевантажувач проекту П-140 (зам. 10032)
Паралельно з формуванням на стапельному майданчику днищевої частини міцного корпусу судна проводиться випробування сформованих приміщень сухих відсіків, а також їх очищення та фарбування. У сформованих приміщеннях і відсіках 140-метрового перевантажувача монтуються труби і приварне насичення.
Водночас на інших дільницях суднобудівного заводу, зважаючи на масштабність проекту, продовжується виготовлення необхідних складових судна. Так, загалом для будівництва корпусу судна та кришок люкових закриттів необхідно майже 5000 т металу. Загальна довжина кабельної продукції, що встановлюється на судні складає близько 150 км. Для захисту корпусу судна від корозії необхідно близько 70,5 тис. л сучасних лакофарбових матеріалів. Сумарна вага матеріалів для ізоляції корпусу судна складає 64 т.
Це перше судно з такими розмірами, яке будується на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН». Спеціально для його будівництва компанія проводить модернізацію стапельного майданчика та реконструкцію спуско-підйомного пристрою, що призвело до збільшення кількості стапельних та спускових доріжок. Також для потреб будівництва компанією було придбаноелектрогідравлічний поворотний портальний кран німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH з максимальною вантажопідйомністю 42 т та максимальним вильотом стріли – 35 м.
ІЦ УАК за матеріалами nibulon