12.11.2024 13:00

Мінекономіки напрацьовує підхід щодо відновлення земель на деокупованих територіях

версія для друку
12.11.2024 13:00

Міністерство економіки очолило робочу групу зі створення системи аналізу ґрунтів, що зазнали впливу бойових дій, і розробки рекомендацій для фермерів, які на таких землях працюють. Про це розповів заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний під час Форуму «Очищення територій: відновлення ґрунтів та інфраструктури».

«Більшість ділянок, з якими ми зараз працюємо в межах програми гуманітарного розмінування, не знаходяться в безпосередній близькості до фронту. Вони лише точково забруднені вибухонебезпечними предметами, і вміст важких металів або токсичних речовин в таких ґрунтах не має істотного впливу на якість продукції. І забір та аналіз ґрунтів за міжнародними стандартами тільки зміцнить позиції України на міжнародному ринку», — сказав Ігор Безкаравайний.

Міністерство економіки України спільно із Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (далі — FAO) працюють над затвердженням міжнародно визнаної методики відбору ґрунту та процедури його аналізу. А також посилюють спроможності вітчизняних лабораторій для проведення аналізів і сприяють їх сертифікації за міжнародними стандартами для визнання результати їх роботи у світі.

«Я закликаю фермерів долучатись до спільної роботи з аналізу ґрунтів. Ми розповсюдимо простий протокол для відбору проб і аналізу, і запрошуємо аграрну спільноту для обміну даними щодо якості ґрунтів», — заявив Ігор Безкаравайний.

Міністерство економіки спільно із Мінагрополітики та Міндовкілля долучили науковців провідних українських вишів до побудови науково обґрунтованої ймовірнісної моделі переходу потенційних забрудників в агропродукцію. Ця модель дозволить визначати райони, де через особливості рельєфу, складу ґрунтів, залягання підземних вод може бути більша небезпека для якості продукції.

«На основі моделі переходу забруднювачів в рослини та біологічних особливостей найпоширеніших сортів і культур ми зможемо створити комплексні рекомендації щодо ведення сільського господарства на територіях, що постраждали від впливу війни. І ці рекомендації будуть дуже помічні фермеру», — сказав Ігор Безкаравайний.

До робочої групи, координацію якої здійснює FAO, також входять представники Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики та Міністерства захисту та довкілля.

Довідково. Питання гуманітарного розмінування координує Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності у частині гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, на форумі «Очищення територій: відновлення ґрунтів та інфраструктури» учасники обговорили впровадження спільних ініціатив та ефективних рішень для відновлення українських територій.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування