Зараз в Україні існує близько 11 млн державної нерозпайованої землі, проте поспішати із її продажем не варто, оскільки для цього немає відповідного підгрунтя. Таку думку під час прямого ефіру у програмі "Столиця" на телеканалі "Київ" висловив народний депутат України, президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" Леонід Козаченко.
"Нещодавно Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив про необхідність продажу 1 млн га державної землі. Я б не поспішав цього робити, оскільки не підготовано відповідних законопроектів та жодних інших документів, аби цей процес розпочати" – зазначив політик.
На його думку, такі дії з боку влади можуть призвести до негативних настроїв у населення. "Фактично, кожного разу, коли політики починають вести розмови про відкриття ринку землі, населення відчуває, що може бути у той, чи інший спосіб ошуканим ,адже жодного разу це не було запропоновано зробити цей процес прозорим та ефективним" – наголосив Л. Козаченко.
Леонід Козаченко вбачає, що не менш складною є ситуація із державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства та решти відомств. "На балансі Мінагрополітики знаходиться понад 1000 підприємств, 600 із них – працюють, і лише близько сорока – дають прибутки. Насправді, більше третини від загальної кількості цих підприємств є рентабельними, але знаходяться "в тіні", не приносячи ніякої фінансової користі державі. Тому приватизація – це єдиний спосіб налагодити роботу цих компаній" – підсумував він.
ІЦ УАК