16.11.2015 14:22

Козаченко: Пілотний проект покаже функціонування ринку землі

версія для друку
16.11.2015 14:22

Земля  - це  потужний інструмент для залучення середньо- та довгострокових інвестицій у аграрну галузь. "Приблизно $40 млрд. можна залучити, використовуючи землю як заставу. Таким чином, наші українські фермери зможуть взяти кредит під низький відсоток у європейських банках і вкласти гроші у розвиток агропідприємств" – заявив під час агромарафону на телеканалі NewsOne президент УАК, народний депутат України Леонід Козаченко.

За його словами, найбільшою проблемою, яка стримує просування земельного питання  є недовіра фермерів до влади, адже останні роки все було зроблено для того, аби ошукати та позбавити людей землі,  не давши нею розпоряджатися справедливо та прозоро. Наприклад, викупити її у державний земельний банк та  віддати окремим агрохолдингам у оренду на 49 років. Потім були ідеї  надати розширені права купівлі землі  юридичним особам та їх офшорам, тощо.

"Зараз ми в Парламенті прийняли Закон, який передбачає, щоб до 1 січня 2017 року подовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Проте цього часу, напевне, буде замало. За рік можна буде прийняти Закон «Про обіг землі» та запустити пілотний проект, у тому регіоні, де наведено лад із земельним кадастром, приміром, у Полтавській або Кіровоградській областях, аби показати як насправді буде діяти ринок землі" - вважає Леонід Козаченко. При цьому широкомасштабний проект можна очікувати мінімум за 2 роки, у випадку вдалого пілотного експерименту. 

"Потрібно буде значно більше часу, аби навести порядок із  земельним кадастром та розпаюванням земель, особливо тих, які знаходяться у державній власності. При цьому функціонування ринку землі має стати предметом всебічного обговорення та дискусій з боку не лише влади, а й професійних громадських об’єднань та самих аграріїв" - підсумував він. 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування