04.10.2018 11:00

"Корови можуть потрапити до Червоної книги вже через 12 років", - Укрлендфармінг

версія для друку
04.10.2018 11:00

Таку думку висловила директор групи компаній Укрлендфармінг (Ukrlandfarming) українського бізнесмена Олега Бахматюка Галина Ковток, повідомили в прес-службі компанії.

"У 1980 році в Україні було 27 млн ​​голів великої рогатої худоби, сьогодні, менш ніж через 40 років, ми можемо говорити про 3 млн голів. Якщо так піде і далі, то в 2030 році корову можна буде заносити до Червоної книги", - заявила Галина Ковток в матеріалі "ДС" "Аграрний двигун країни. Як набирає обертів український АПК". Причина, за її словами, полягає в тому, що у виробництва яловичини найдовший термін окупності й це найнеприбутковіший напрям у порівнянні з виробництвом свинини і курятини.

"Курка живе 35-40 днів, виробник отримує гроші за неї практично одразу. Вагітність свині триває три місяці, три тижні і три дні, народжує по 10 поросят і через п'ять-шість місяців з кожного поросяти у вас є 100 кг свинини, яку можна продати - теж швидка окупність. А вагітність корови дев'ять місяців, народжує одне теля, а до часу забою мине ще 18 місяців. Це дуже довгий термін окупності. Отримувати 10% рентабельності в м'ясному тваринництві - це фантастика, це вищий пілотаж ", - пояснила Ковток.

При цьому варто відзначити, що раніше тваринництво активно підтримувалось державою: були дотації на кожну голову ВРХ, повернення ПДВ тощо. Однак сьогодні тваринництво вже знаходиться практично в рівних умовах з іншими підприємствами і не має дотацій. За словами фахівців Ukrlandfarming, навіть залишок у 1500 грн на корову щорічно не рятують ситуацію. У той же час великі агрохолдинги готові працювати в тваринницькому секторі АПК. Роль же держави вони при цьому вбачають у тому, щоб регулювати, створювати умови для перетікання аграрного капіталу з рослинництва в тваринництво, гарантувати права власності та забезпечувати мінімальний гарантований попит на продукцію тваринництва.

Відзначимо, що за даними Держстату поголів'я корів в Україні на 1 вересня 2018 року склало 2 млн голів, що на 3,4% менше, ніж станом на 1 вересня 2017 року. Як відомо, в даний час дотація за утримання надається двічі на рік на безповоротній основі суб'єктам господарювання (юридичним особам) за кожну наявну на 1 січня і 1 липня 2018 року корову в розмірі 1,5 тис грн на одну голову, двома рівними частинами по 750 грн за півріччя.

 

ІЦ УАК за матеріалами УкрАгроКонсалт

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування