17.10.2024 19:15

Команда Мінагрополітики працює над посиленням співпраці з ООН задля підтримки українського агросектору під час війни

версія для друку
17.10.2024 19:15

Віталій Коваль обговорив напрями співпраці в агросекторі з представниками Європейської економічної комісії ООН

14 жовтня міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з виконавчим секретарем Європейської економічної комісії ООН (UNECE) Тетяною Молчан.

Сторони обговорили співпрацю, а також напрями допомоги українським аграріям і фермерам.

За словами Віталія Коваля, Мінагрополітики планує розпочати співпрацю з UNECE з невеликих проектів, тренінгів, досліджень. Далі — залучення донорів для реалізації масштабніших задумів.

«Серед перших кроків співпраці з UNECE - навчання українських виробників фруктів, овочів і червоного мʼяса відповідним європейським стандартам, допомога у збільшенні обсягів виробництва та просуванні нашої продукції на зовнішні ринки», - зазначив Віталій Коваль.

Міністр агрополітики зауважив, що UNECE проаналізує українські проекти розвитку іригації для визначення точок підтримки та допоможе розробити проекти для впровадження альтернативної енергетики в господарствах малих і середніх с.-г. виробників.

Крім того, на зустрічі Віталій Коваль наголосив на необхідності підтримки програм реабілітації ветеранів через професійну перекваліфікацію для роботи в аграрному секторі, а також перекваліфікації українських жінок на професії, які раніше вважалися чоловічими.

Також Віталій Коваль і Тетяна Молчан обговорили допомогу щодо протидії дезінформації про українські продукти в Європі, яку поширює ворог.

Міністр агрополітики повідомив, що для більшої залученості України до галузевих процесів UNECE посприяє збільшенню кількості наших експертів у відповідних комітетах і робочих групах ООН.

«Зустрічі з такими установами дуже важливі. Нам потрібно якнайбільше міжнародних партнерів для адвокації України на світовій арені, аби позицію нашої держави бачили, чули і, найголовніше – враховували», - підкреслив Віталій Коваль.

 

Віталій Коваль зустрівся з Генеральним директором FAO

15 жовтня міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з Генеральним директором продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Цюєм Дуньюєм. Зустріч відбулася в рамках Всесвітнього Дня продовольства (World Food Day) в Італії.

«Дякуємо FAO за програми підтримки аграрного сектору, які вже діють в Україні. Зокрема, рукави для зберігання зерна на прифронтових територіях. Це дуже важливо для наших фермерів», - зазначив Віталій Коваль.

Міністр наголосив, наскільки важливо купувати продукцію в українських фермерів для допомоги іншим країнам, таким як Судан, Палестина, Ліван та інші. Таким чином, за його словами, продовольча та сільськогосподарська організація ООН допомагає одразу багатьом країнам.

Віталій Коваль зазначив, що наразі одне з найголовніших завдань для аграрного сектору України – це глибинна переробка й експорт продукції з доданою вартістю. Це дасть можливість створити в країні додаткові робочі місця та збільшити дохід від експорту продукції аграрного сектору.

Під час зустрічі Віталій Коваль і Цюй Дуньюй також обговорили важливість підтримки FAO програм щодо освоєння нових аграрних професій українськими жінками, а також ветеранами. Це допоможе їхній реабілітації та соціалізації.

Цюй Дуньюй наголосив, що Україна отримуватиме більше підтримки. Сторони домовились провести аналіз нових напрямів, де можлива співпраця між Мінагрополітики України та FAO.

 

Делегація Мінагрополітики взяла участь у World Food Day в Італії

16 жовтня українська делегація на чолі з заступницею міністра аграрної політики та продовольства України Оксаною Осьмачко на запрошення FAO взяла участь у Всесвітньому дні продовольства (World Food Day) «Право на їжу задля кращого життя та кращого майбутнього». Захід відбувся 16 жовтня у Римі, Італійська Республіка.

Заступниця міністра зазначила, що попри воєнні дії Україна й надалі продовжує бути гарантом міжнародної продовольчої безпеки. За її словами, Україна виконує всі домовленості в рамках ініціативи Президента України «Grain from Ukraine», забезпечуючи продуктами харчування десятки країн, які цього найбільше потребують.

«Українські фермери працюють у надзвичайно складних умовах війни, найбільше потерпають аграрні господарства на прифронтових територіях. Друга нагальна проблема – обстріли портів Великої Одеси, через які проходить український морський коридор, зокрема відправки гуманітарних вантажів World Food Programme до тих країн та регіонів, що цього так потребують. У Всесвітній день продовольства, в стінах «ФАО», ми закликаємо світову спільноту до дій, щоб зупинити атаки на Україну, на українські порти, що знищують продовольство, та до встановлення справедливого та тривалого миру», - наголосила Оксана Осьмачко.

Довідково: Всесвітній день продовольства (World Food Day) започаткований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) у 1979 році. У рамках World Food Day розглядають питання наявності, доступності та використання поживних продуктів харчування в усьому світі, залучення інновацій у процесі виробництва продуктів харчування, проблеми харчових відходів тощо.

Нагадаємо, цього тижня українська делегація, що складається з представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, інших держслужбовців, експертів і представників громадських організацій, працює в Італії. Поїздка організована, зокрема, проектом АПД Україна. До складу делегації від України ввійшов і генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

 

Всесвітній день продовольства 2024: як ФАО підтримує українських фермерів під час війни

Всесвітній день продовольства, який щорічно відзначається 16 жовтня, є важливим нагадуванням про колективну відповідальність людей за подолання голоду у світі.

Цьогорічна тема “Право на харчування для кращого життя та кращого майбутнього” має особливе значення для України, де триваюча війна продовжує загрожувати продовольчій безпеці та виснажувати навколишнє середовище.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) відіграє життєво важливу роль у підтримці українського аграрного сектору, надаючи критично необхідну допомогу фермерам і сільським громадам, які постраждали від війни.

«ФАО прагне забезпечити продовольчу безпеку в Україні, підтримуючи сміливих фермерів і сільські родини, які продовжують обробляти свою землю за неймовірно складних обставин. У цей Всесвітній день продовольства ми визнаємо стійкість і відданість українських фермерів. Їхня сила мотивує нас допомогти їм відновитися та створити кращі умови для сталого майбутнього», – сказав Мохаммед Азука, в.о. голови офісу ФАО в Україні.

Лише у 2024 році ФАО допомогла понад 45.000 сільських родин у прифронтових районах, надавши їм молодняк птиці, набори для зрошення, грошову допомогу та ваучери для купівлі сільськогосподарських матеріалів. Близько 3300 фермерів і сільськогосподарських виробників отримали насіння пшениці, сої та соняшнику, а також необхідні матеріали, такі як корм для риб, ваучери, генератори та засоби для зберігання – критичні ресурси, які допомагають підтримувати виробництво в умовах постійних викликів.

Цьогорічний Всесвітній день продовольства слугує нагадуванням про те, що навіть у найскладніші часи спільними зусиллями можна подолати глобальні виклики та сприяти сталому розвитку. ФАО залишається надійним партнером України, що прагне відновити продовольчу безпеку та підтримати аграрний сектор країни.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики й ООН

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування