16.10.2024 16:29

Українська делегація обговорила співпрацю з Міжнародним фондом аграрного розвитку

версія для друку
16.10.2024 16:29

Цього тижня українська делегація, що складається з представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, інших держслужбовців, експертів та представників громадських організацій, працює в Італії. Поїздка організована, зокрема, проектом АПД Україна. До складу делегації від України ввійшов і генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

Українська команда перебуває з робочим візитом в Римі, де, зокрема, обговорюються питання приєднання України до Міжнародного фонду аграрного розвитку (IFAD).

 

14 жовтня розпочав роботу форум, присвячений всесвітньому дню продовольства у ФАО. На 16 жовтня представники української делегації також запрошені на офіційні заходи.

Делегація Мінагрополітики на чолі із заступницею міністра Оксаною Осьмачко також зустрілася у понеділок з керівництвом Міжнародного фонду аграрного розвитку (IFAD). Зустріч відбулася у Римі, Італійська Республіка, у штаб-квартирі IFAD. У зустрічі також взяли участь представники українського уряду, керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Старинець.

«Робота Фонду спрямована на подолання голоду і забезпечення світової продовольчої безпеки. Україна відіграє суттєву роль у цьому процесі. Тому наше співробітництво дуже важливе. Ми домовились про встановлення прямої співпраці з IFAD. Зокрема, Мінагрополітики опрацьовує питання вступу до цієї організації. Також продовжити діалог щодо якнайшвидшої організації проведення місії IFAD в Києві та регіонах. Сподіваємось на плідну і конструктивну співпрацю», - зазначила Оксана Осьмачко.

Українська делегація подякувала за запрошення та зазначила, що пріоритети роботи Мінагрополітики - допомога малим і середнім фермерам, підтримка внутрішньо переміщених фермерів і тих, хто працює на прифронтовій території, розвиток іригаційних систем і переробних підприємств в аграрному секторі. 

 

15 жовтня розпочав роботу форум "Трансформація продовольчих систем в Україні - перспективи довгострокового сталого розвитку" на майданчику IFAD. Програма насичена актуальними питаннями, важливими для розвитку АПК України.

Захід організований Міжнародним фондом аграрного розвитку (ІFAD) за підтримки Міністерства сільського господарства Німеччини та Проекту Німецько-український агрополітичний діалог (АПД). 

Основна мета заходу - обговорення продовольчої системи України та її статусу в умовах війни, розробка рекомендацій щодо забезпечення довгострокового сталого розвитку агросектору. У роботі форуму взяли участь представники країн ЄС, США, а також країн-членів ІFAD.

Цього дня заступниця міністра агрополітики Оксана Осьмачко презентувала програму розвитку українського агросектору на даному міжнародному форумі.

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Оксана Осьмачко виступила з доповіддю «Продовольчі системи в Україні – поточний стан та виклики в контексті вступу до ЄС та повномасштабного вторгнення Росії» під час міжнародного форуму «Трансформація продовольчих систем в Україні», який проходить у Римі, Італійська Республіка.

«Від імені Міністерства виступила з вітальним словом та презентацією продовольчих систем в Україні, наших пріоритетів та потреб. Розповіла, наскільки постраждав український агросектор під час повномасштабного вторгнення росії, в яких умовах зараз працюють українські аграрії і як важлива для них допомога міжнародних партнерів», - повідомила Оксана Осьмачко.

Заступниця міністра зазначила, що присутні на зустрічі представники дипломатичного корпусу висловили підтримку і готовність до подальшої співпраці задля подолання викликів і загроз, що стоять перед Україною як гарантом світової продовольчої безпеки. Зокрема, постійний представник ЄС до ФАО, ВПП та IFAD висловився, що такі важливі заходи й особиста присутність держсекретаря німецького міністерства спростовують «втомленість від українського питання» в європейських країнах, зокрема в Німеччині.

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль також узяв участь у дискусії щодо напрямків та інструментів співпраці з IFAD.

Павло Коваль виступив з доповіддю на тему: "Трансформація продовольчих систем України в умовах викликів та інновацій".

"Я представляю громадську організацію з України, яка займається підтримкою фермерів, агротехнологій та стійкого розвитку сільського господарства. Ми сьогодні переживаємо безпрецедентні виклики через війну, знищення інфраструктури, зміни клімату та економічні труднощі. Однак ці виклики дають нам можливість переосмислити нашу роль у глобальних продовольчих системах", - зазначив ген. директор ВГО "УАК".

Перш за все, за його словами, існує нагальна необхідність адаптації до викликів. Україна, будучи однією з ключових країн-експортерів аграрної продукції, стикається зі значними руйнуваннями. Понад 17% сільськогосподарських земель тимчасово недоступні, і значна частина зрошувальних систем знищена. У цих умовах наша країна вимушена швидко адаптувати агровиробництво, відновлювати логістику та інфраструктуру.

Водночас, закликав Павло Коваль, Україні необхідна підтримка міжнародної спільноти, включно з IFAD, для відновлення українських сільських територій і модернізації наших зрошувальних систем.

По-друге, зазначив експерт, інновації - це ключ до стійкого майбутнього.

Ми віримо, що інноваційні рішення у технологіях, автоматизації, ШІ та цифровізації можуть стати нашими конкурентними перевагами. Україна вже робить кроки у впровадженні технологій точного землеробства, використанні дронів для моніторингу полів та автоматизованих систем управління водними ресурсами.

Україна готова стати пілотною платформою для тестування нових інноваційних рішень у сільському господарстві. Ми відкриті до партнерства з міжнародними компаніями й організаціями для розвитку інноваційних рішень, які можуть бути масштабовані глобально.

По-третє, Павло Коваль відзначив, що підтримка малих фермерів - основа стабільності.

Наша країна зіткнулася з серйозними труднощами у підтримці малих фермерів. Ми визнаємо, що цей сегмент потребує особливої уваги. Системи субсидій, кредитів і державної підтримки поки що не здатні надавати достатню допомогу. Це негативно впливає на стійкість нашого аграрного сектору.

Нам потрібні цільові програми підтримки малих фермерів, які можуть бути реалізовані за підтримки IFAD, аби забезпечити доступ до фінансів, технологій і ринків для тих, хто найбільше цього потребує.

Крім того, важливими є екологічна стійкість і продовольча безпека.

Україна прагне інтегрувати екологічні стандарти у свої продовольчі системи, але нам потрібна технічна та фінансова допомога для впровадження органічних практик і відновлення деградованих земель.

Відтак, ген. директор УАК від імені української агроспільноти закликав IFAD підтримати програми екологічного землеробства в Україні та допомогти адаптувати європейські екологічні стандарти до наших умов.

"Україна стоїть на передовій світової продовольчої системи, і, попри виклики, ми віримо у силу інновацій, співпраці та міжнародної підтримки для відновлення та трансформації нашого сільського господарства. Ми сподіваємося, що платформа IFAD стане тим майданчиком, де Україна зможе знайти партнерів для реалізації наших амбітних планів", - підсумував Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

 

Довідково: Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD) - спеціалізована агенція системи ООН і кредитно-фінансова організація, мандат якої передбачає подолання бідності та голоду у сільській місцевості та країнах, що розвиваються. Фонд є єдиною багатосторонньою інституцією розвитку, яка зосереджує увагу виключно на трансформації сільської економіки та продовольчих системах. Фонд заснований у 1977 році. У складі IFAD - 178 країн світу, які підтримують вступ України до цього Фонду.

ІЦ УАК


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування