10.10.2014 11:30

КМУ має намір відмовитися від регулювання цін на соцпродукти

версія для друку
10.10.2014 11:30

Уряд має намір відмовитися від регулювання цін на соціально значущі товари і зняти усі обмеження на їх оптову і роздрібну вартість, що діють вже більше 10 років. Це може не торкнутися тільки молока, пшеничного і житнього хліба. Водночас, експерти сумніваються у доцільності лібералізації цін під час кризи, оскільки в такій ситуації підтримки найбільше потребують саме малозабезпечені верстви населення.

Виробники та роздрібні мережі поки що не можуть визначитися, кому з них це піде на користь. У розпорядженні А' виявився пакет дерегуляційних реформ, підготовлених міністерством економічного розвитку і торгівлі. Реалізація документа дозволить підвищити позиції України в рейтингу Doing Business. Зокрема, уряд пропонує скасувати державне регулювання вартості соціально значимих продуктів харчування, а також зняти обмеження на оптові та роздрібні ціни на них.

Таким чином, держава має намір відмовитися від впливу на ціноутворення для ряду продуктів харчування, чим займалася з 2000 року. Обмеження можуть бути зняті на оптову вартість борошна, хліба, макаронних виробів, круп, цукру, яловичини, свинини і м'яса птиці, ковбасних виробів, молока і молочних продуктів, вершкового масла та олії, яєць, цукру, картоплі, солі. Зараз така надбавка обмежена 15%, тобто, продаючи зазначену продукцію оптом, виробник не може збільшувати ціну понад цей показник. Ціна м'яса, реалізованого з держрезерву, також може стати ринковою. Зараз торгова націнка не перевищує 10% від конкурсної ціни.

Уряд також має намір відмовитися від максимальних рівнів рентабельності для виробників пшеничного борошна усіх сортів, хліба вагою більш як 500 грамів без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків. Крім того, у МЕРТ пропонують більше не моніторити ціни на борошно вищого ґатунку, макаронні вироби, гречану крупу і рис.

Регулювати ціни Кабмін збирається тільки на незбиране молоко, пшеничний і житній хліб. Автори ініціативи впевнені, що метод регулювання цін не виправдав себе - діюча система не стримує зростання цін і навіть є фактором прискорення такого зростання.

ІЦ УАК за метеріалами УНІАН
 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування