Продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення та створення ринку землі в Україні. Земельна реформа як одна з умов співпраці з МВФ та доступність європейського ринку для наших фермерів. Доля хліборобів у зоні АТО та захист фермерів від рейдерських атак. Урядова підтримка сільського господарства та програми з відновлення села. Свою думку в ефірі Українського радіо у програмі "Персона ґрата" висловив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич:
"Після 2000 року фермери зрозуміли, що через ринок землі в них заберуть їхню землю, їхню долю, їхнє майбутнє.Тоді, коли олігархізація країни набула вже загрозливого характеру, ми усвідомили, що все, що надбано, протягом декількох місяців може бути знищеним завдяки запровадженню ринку землі. Ми виступили проти цього дикого ринку землі, який загрожує країні, майбутнім поколінням. З того часу ситуація погіршилась щодо економічного середовища, щодо рейдерства, щодо захисту прав власності.
Якби ми використали золотий фонд нації - нашу землю, починаючи з 1990-х років, як ми пропонували, ми сьогодні не їхали б до інших країн заробляти, а вони б їздили до нас. У нас була можливість наростити добробут наших співввітчизників, усе було в наших руках. Але ми сповзли з того рівня взагалі до пропасті. Це якраз є головним фактором, чому у сфері земельних відносин склалася тотальна корупція. Понад 10 мільйонів гектарів землі - в тіні. Товарообіг 60% аграрної продукції - в тіні. Нині селянин - незахищений. Трагедія полягає в тому, що маючи всі правові підстави на власність, його практично позбувають права власності через корпоративні права. Тому треба прийняти нову редакцію закону про оренду землі, яким би чітко і ясно повернути право власності господарю. 14 мільйонів гектарів землі зосереджені у руках декількох сімей. Сьогодні немає системної політики щодо ринку землі. Ми повинні сформувати покупця на ринку землі".
ІЦ УАК за матеріалами nrcu.gov.ua