21.02.2024 11:16

Італія посилює співпрацю з Україною щодо залучення інвестицій і страхування експорту від ризиків

версія для друку
21.02.2024 11:16

Пріоритети Групи послів G7 з підтримки України на 2024 рік, співпраця з італійськими експортно-кредитними агентствами, захист інвестицій, посилення українського експорту й інші питання обговорили під час зустрічі Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Франческо Дзадзо 16 лютого. Участь у заході взяли заступники Міністра Олексій Соболев, Ігор Безкаравайний.

«Уряд України взяв курс на збільшення самозарадності національної економіки, тож відновлення промисловості, підтримка бізнесу, зниження ризиків, залучення приватних інвестицій – серед пріоритетів державної політики. Ми орієнтуємо наших міжнародних партнерів і фінансові організації інвестувати у галузі та бізнес, які генерують додатковий ВВП, стимулюють експорт і розвивають інфраструктуру. Наше бачення з відновлення економіки відображене у стратегічних документах, які наразі на фінальній стадії узгодження з партнерами. Розраховуємо на підтримку італійських партнерів і Групи послів G7 щодо збільшення спроможностей української економіки», - зазначила Юлія Свириденко.

Сторони обговорили питання залучення інвестицій і зниження ризиків для бізнесу. Уряд уже запустив програму страхування суден спільно з Marsh McLennan і пулом страхових компаній на чолі з ASCOT. Наступним кроком є страхування вантажів і збільшення інвестицій за допомогою інших страхових продуктів.

Українська сторона закликала італійське експортно-кредитне агентство SACE посилити співпрацю з Україною, розширити види ризиків, що покриваються тощо. Зокрема, італійське SACE виділить 1,5 млрд євро на підтримку торгівлі та фінансових операцій, зокрема у сфері охорони здоров’я й інфраструктури. Крім того, експортно-кредитне агентство SIMEST має намір підтримувати інвестиції італійських компаній в Україну та надавати експортні кредити, пільгове кредитування і прямі інвестиції.

Перша віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості підтримки українського малого і середнього бізнесу, який є основою національної економіки. Уряд зі своєї сторони підтримує підприємців через програми доступного кредитування, грантові програми на старт або розвиток власної справи. Уряд також розраховує на активізацію співпраці з Італійським агентством розвитку співробітництва (AICS) щодо сприяння місцевому економічному розвитку, створенню робочих місць і підтримки МСП.

Крім того, сторони обговорили питання повернення українців. Важливим залишається забезпечення українців житлом. Уряд запровадив програму доступної іпотеки єОселя, якою можуть скористатися як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла чи хочуть покращити його умови. Юлія Свириденко зі своєї сторони подякувала італійській стороні за готовність взяти участь у відбудові Одеси й Одеської області.

 

ЄБРР та уряд Італії нададуть 200 млн євро на відновлення гідроелектростанцій в Україні, - Юлія Свириденко

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть 100 млн євро кредиту для фінансування відновлення українських гідроелектростанцій, які зазнали руйнувань і пошкоджень через війну. Позика ЄБРР також була підтримана паралельною пільговою позикою на суму 100 мільйонів євро від уряду Італії. Відповідну кредитну угоду було підписано 17 лютого між ЄБРР і ПрАТ “Укргідроенерго”.

“Угода з ЄБРР - це важливий крок до модернізації та розвитку українських гідроенергетичних об'єктів. За рахунок кредитних коштів буде відновлено обладнання енергогенеруючих компаній, яке було пошкоджено внаслідок російських ракетних ударів. Що дозволить забезпечити стабільне функціонування вітчизняної енергосистеми та безперебійне енергопостачання споживачів. Ми вдячні ЄБРР та уряду Італії за підтримку та можливість посилити нашу генерацію”, - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Згідно з угодою, кредитні кошти будуть спрямовані на закупівлю критичного обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також на надання екстреної підтримки ліквідності ПрАТ “Укргідроенерго” для забезпечення стійкості роботи компанії.

 

Нагадаємо: Мінекономіки запрошує до обговорення тексту проекту Національного плану з енергетики та клімату.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування