У травні Індія може скоротити імпорт пальмової олії до найнижчого за останні 27 місяців рівня, оскільки покупці віддають перевагу соняшниковій і соєвій олії на тлі зниження цін.
За 1-20 травня в порти країни поставлено 261 тис. т пальмової олії, а загальний імпорт у травні може скласти 411 тис. т, тоді як за перші 6 місяців 2022/23 МР середньомісячний імпорт цієї олії складав 818 тис. т.
Ціна є важливим чинником для азійських покупців, які купували пальмову олію завдяки її низькій вартості та швидкій доставці. Проте зараз пальмова олія стала дорожчою, ніж інші продовольчі олії. Якщо торік знижка на пальмову олію у порівнянні з конкуруючими оліями складала 500 $/т, то зараз вона стала дорожчою, ніж соняшникова, оскільки Індонезія та Малайзія скоротили виробництво через потужні зливи.
Очікується, що у травні Індія збільшить у порівнянні з квітнем імпорт соняшникової олії на 28% до 319 тис. т, а соєвої – на 16% до 305 тис. т.
Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора впали на 1,5% до 3-тижневого мінімуму 3378 рінггитів/т або 762 $/т на очікуваннях скорочення попиту та нарощування виробництва.
Трейдери вважають, що найближчим часом ціни на пальмову олію знизяться більше, ніж на інші олії, щоб відновити попит з боку покупців з Китаю й Індії, але повернеться премія за соняшникову олію у порівнянні з пальмовою.
Ціни на соняшникову олію знизилися до 875 $/т з доставкою покупцям, проте навряд чи продовжать опускатися, оскільки аграрії України та рф не готові продавати соняшник за низькими цінами, а переробники зараз готуються до нового сезону та зупиняють виробництва через низький попит на олію й обмежену пропозицію сировини.
Брокерська компанія UOB KayHian вважає, що ціни на пальмову олію знову почнуть зростати, коли ринок зрозуміє, що її поставки будуть обмежені у другій половині 2023 р. та навіть у 2024 р., оскільки трирічний вплив явища Ла-Нінья різко погіршив стан олійних пальм.
Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго в понеділок виросли на 3%, але вчора впали на 2% до 1052 $/т (-10% за місяць) на тлі падіння цін на сою внаслідок високих темпів сівби у США.
ІЦ УАК за матеріалами GrainTrade