У 2018 році Україна суттєво збільшила обсяги імпорту м’яса та м’ясопродуктів.
За оновленими прогнозами аналітиків Meat-Inform, на кінець року об’єми ввезення м’яса закордонного виробництва досягнуть 272 тис. тонн (у перерахунку на забійну вагу), що на 30,1% більше ніж було імпортовано в 2017 році.
Варто зазначити, що Україна експортує здебільшого якісну м’ясну сировину, а ввозить дешеву продукцію (м’ясо механічного обвалювання, тримінг та ін.). Саме тому середня ціна імпортованого м’яса в рази менша ніж ціна продукції, яку вивозять з України.
Якщо говорити за окремими групами продукції, то імпорт яловичини в цьому році, згідно з прогнозами аналітиків Meat-Inform, залишиться на тому ж рівні – близько 2 тис. тонн (у забійній вазі). А от об’єми ввезення свинини збільшаться більш ніж в п’ять разів – з 8 тис. тонн (у забійній вазі) у 2017 році до 44 тис. тонн у 2018. Імпорт курятини, порівняно з минулим роком, зросте на 14% і досягне 138 тис. тонн.
Крім основних видів м’яса та дешевої сировини, в Україну ввозять сало та субпродукти. Здебільшого ці види сировини застосовують у переробній галузі для виготовлення ковбас та інших м’ясопродуктів. Імпортне сало та субпродукти дозволяють виробникам суттєво знизити витрати.
ІЦ УАК за матеріалами agravery