22.11.2019 14:58

IGC встановило новий 4-х річний рекорд щодо виробництва зернових

версія для друку
22.11.2019 14:58

У новому звіті експерти Міжнародної зернової ради (IGC) підвищили прогнози щодо виробництва зернових до 2162 млн. т, що на 5 млн. т більше, порівняно з попереднім прогнозом, та є рекордними за останні 4 роки.

Прогнози щодо загального рівня споживання зернових у світі також встановили рекордні показники та зупинились на позначці в 2188 млн. т, що на 4 млн. т більше за дані жовтневого звіту. Загальні запаси зернових збільшились на 2 млн. т, порівняно з жовтневими даними, але все одно залишаються на 4 річному мінімумі, в основному через скорочення запасів кукурудзи у країнах ЄС (-2 млн. т), США (- 7 млн. т) та  Китаї (-2121 млн. т). Очікується також світове пожвавлення торгівлі зерновими до 375 млн. т, що є рекордним показником за останні 4 роки.

Лідером серед зернових стала кукурудза. А саме: прогнози щодо її виробництва зросли на 5 млн. т (до 1103 млн. т), порівняно з даними попереднього звіту. В осоновному, таке зростаня спричинено збільшенням  розміру посівних площ під кукурудзу в США. Світовий рівень споживання кукурудзи за новими прогнозами зріс на 4 млн. (до 1142 млн т), порівняно з попередніми  даними.

Навідміну від кукурудзи, прогнози щодо виробництва пшениці не змінились у порівнянні з попереднім звітом та залишились на рівні 762 млн. т. Не зважаючи на те, що експерти зернової ради прогнозують на 2020/21 МР збільшення посівних площ під цю культуру на 1% до 288 млн. га, погодні умови не довзолили досягти нових пікових показників стосовно валових зборів. Через вологу погоду в деяких регіонах ЄС осінні польові роботи були перевані, а посушлива осіння погода в Україні створила великі ризики щодо нових посівів пшениці перед зимою, при цьому площі під цю  культуру у країні також сокоротились.

За новими прогнозами, глобальний рівень виробництва сої у 2019/20 МР затримався на рівні 341 млн. т, що на 5% менше, порівняно з даними за 2018/19 МР. Така негативна різниця виникла через найменший за 6 останніх сезонів врожай сої в США та лише часткове компенсування таких втрат врожаями в Бразилії. Очевидно, що через проблеми зі світовими врожаями сої, прогнози щодо світового рівня споживання цієї культури зменшились на 1 млн. т, порівняно з попереднім звітом. Однак такі показники залишаються більшими на 2% (або на 7 млн. т), порівняно з даними за 2018/19 МР.

Обсяги світового виробництва рису за новими прогнозами не змінились, порівняно з жовтевим звітом та залишились на рівні 500 млн. т. Але очікуєься зменшення рівня споживання рису та зростаня обсягів торгівлі ним на 1 млн. т за кожним із напрямків.

Загальний індекс цін на зернові GOI знизився на 1,3 відсоткові пункти, порівняно з минулим місяцем, в основному через послаблення цін на пшеницю, сою, рис та ячміню.

Аналітичний департамент УАК 

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування