Нагальним завданням державної політики в аграрній сфері є впровадження дієвої системи ідентифікації тварин. Це слугуватиме запорукою забезпечення населення якісними продуктами, стабільної епізоотичної ситуації, а також виходу вітчизняних виробників на світові ринки. Про це заявив заступник Голови Держветфітослужби України В. Башинський.
Кінцева мета ідентифікації - захистити вітчизняного споживача м’ясомолочної продукції від неякісних товарів. В планах держави розміщувати всю інформацію, що має відношення до якості продукту, на етикетці. Це стане можливим, оскільки контролюючі органи зможуть відстежити шлях проходження тваринної продукції, всі етапи її виробництва та, відповідно, здійснювати постійний контроль за безпекою.
«В усьому світі діє правило: неідентифікована тварина - під забороною на переміщення з одного в інше господарство, продаж і забій на м’ясо та реалізація продуктів таких тварин неможлива. Тому українські виробники, приєднавшись до Єдиного реєстру тварин, зможуть забезпечити до себе довіру на зовнішніх ринках та відповідно підвищити свою конкурентоздатність», - зазначив В.Башинський.
Чинне законодавство у сфері реєстрації та ідентифікації сільськогосподарських тварин передбачає бюджетне фінансування реєстрації худоби фізичних осіб, тим самим забороняючи останнім самостійно оплачувати цю процедуру, що може стати причиною зриву реєстраційної кампанії в 2015 р.
Вартість реєстрації варіюється від 22 до 49 грн за голову і для того, щоб покрити витрати на цю процедуру, до кінця 2014 р. Держветфітослужбі довелося вишукати 30 млн гривень.
Для проведення реєстраційної кампанії в 2015 р. необхідно або внести зміни до законодавства, або ж закласти в бюджет на наступний рік кошти на такі цілі.
ІЦ УАК за матеріалами МінАПП