10.11.2017 11:15

Хто може розраховувати на частку «фермерського» мільярду

версія для друку
10.11.2017 11:15

Планується, що з 1 млрд грн для розвитку фермерства та сільської коооперації, закладеного в проекті бюджету на 2018 рік, 700-800 млн піде на підтримку фермерів, а 200-300 млн – на обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи. 


Про це розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) Микола Стрижак.

Щодо обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, то фінансуватимуться конкретні проекти, уточнив він. «Якщо в селі, наприклад, 50 чи 100 корів, і селяни організують кооператив і напишуть проект, то можемо надати для нього кошти на молоковоз чи танк для охолодження молока, маслобійку чи інше обладнання, щоб підтримати переробку в сільській місцевості», – пояснив Микола Стрижак.

Фінансова підтримка надаватиметься не тільки новоствореним фермерським господарствам (ФГ), а й тим, що вже працюють на ринку. 

«Однак якщо з району, скажімо, надійде десяток заявок, то найперше її (допомогу. – Ред.) отримають новостворені, рекомендовані районними асоціаціями фермерів і приватних землевласників (бо латифундисти швидко й легко можуть створити кілька ФГ), які найкраще знають ситуацію у своєму районі», – зазначив віце-президент АФЗУ.

Є ще й інші пріоритети: тваринництво, овочівництво та садівництво, виноградарство, вирощування органічної продукції, додав він.

На питання щодо середнього розміру допомоги Микола Стрижак відповів: «Хочемо, щоб раз на рік фермер міг придбати трактор, комбайн чи вантажівку – це десь у межах 300-400 тис. грн. Наприклад, нині трактор МТЗ коштує 500 тис. грн. От фермер спочатку купує його за власні кошти, а потім держава відшкодовує йому 300 чи 400 тис. грн».

ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування