19.07.2023 17:34

Хорватія пропонує свої порти для вивезення українського зерна. А порт Литви Клайпеда може потенційно щорічно перевантажувати до 10 млн тонн українського зерна

версія для друку
19.07.2023 17:34

Хорватія пропонує свою залізничну мережу та порти в Адріатичному морі для транспортування українського зерна альтернативними маршрутами у зв’язку з блокуванням росією Чорноморської зернової ініціативи.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив держсекретар МЗС Хорватії Франо Матусіч на засіданні Генеральної Асамблеї ООН під час відкритих дебатів міністерського рівня, присвячених ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

"Хорватія готова допомогти в пошуку нових маршрутів експорту українського зерна. Хорватські залізниці та порти в Адріатичному морі – це один з можливих альтернативних маршрутів", - сказав він.

За словами держсекретаря хорватського МЗС, рішення росії не продовжувати угоду провокує загрозу голоду в багатьох куточках планети.

У своєму виступі Матусіч зазначив, що "Хорватія з перших днів російського вторгнення заявила, що стоїть на стороні України та її народу". Він наголосив, що "Хорватія готова підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно".

 

Найбільший порт Литви Клайпеда міг би щорічно перевантажувати до 10 млн тонн українського зерна, але логістика доставки вантажів з України до узбережжя Балтії залишається складною. Про це заявив генеральний директор Клайпедського порту Альгіс Латакас, повідомляє LRT.

«Є величезна проблема, оскільки це пов'язано з багатьма речами, різними країнами, різними домовленостями, різними інтересами і так далі. Якщо це питання буде вирішено, Клайпеда зможе забезпечити 100-відсоткове обслуговування частини українського зерна вже сьогодні», - сказав А. Латакас.

При цьому він уточнив, що поточна щорічна потужність порту з відвантаження зерна оцінюється в 10-15 млн тонн, тоді як експорт литовського зерна становить близько 3,5 млн тонн.

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ та АПК-Інформ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування