У неділю міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен доручив правоохоронним органам вжити "масштабних заходів безпеки", щоби не дозволити фермерам блокувати аеропорти в районі Парижа та заборонити їх будь-який в'їзд до Парижа.
Про це пише France 24.
Лідери двох найбільших фермерських профспілок Франції заявили в суботу, що члени з регіонів навколо Парижа "почнуть безстрокову облогу столиці" в понеділок.
"Усі головні дороги, що ведуть до столиці, будуть зайняті фермерами", — сказали вони, оголосивши про свій намір заблокувати великий гуртовий продовольчий ринок Rungis на південь від столиці.
Масові демонстрації відбуваються у Франції через невдоволення фермерів падінням доходів через інфляцію та збільшення імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, зокрема, України. Аграрії також виступають за спрощення бюрократичних процедур, пов'язаних з вимогами ЄС, і пом'якшення регулювання сільського господарства. На знак протесту фермери на тракторах перекривають автодороги, проводять маніфестації перед державними будівлями.
Жеральд Дарманен зазначив, що країна чекає "важкий тиждень" через оголошені плани фермерів продовжувати блокувати великі магістралі в державі.
26 січня прем'єр-міністр Габріель Атталь оголосив про перші заходи підтримки фермерів з боку уряду. Після цього частина протестувальників вирішила зробити паузу у вихідні, що призвело до скорочення кількості барикад на дорогах країни. Великі профспілки виступили за продовження протестів і пообіцяли з 29 січня закрити найбільші шосе в столичному регіоні.
Фермерські протести в Європі
Хвиля протестів європейських фермерів прокотилися кількома країнами ЄС. Мирні мітинги відбуваються у Франції, Німеччині та Польщі.
Причиною протестів у Німеччині стало рішення уряду ФРН скоротити деякі субсидії на дизельне пальне для фермерів та автоперевізників. Дизельне доволі широко використовують для сільськогосподарських транспортних засобів і техніки. Фермери платили за нього половину ціни. Скорочення субсидій своєю чергою було викликане значним дефіцитом бюджету. Уряд вирішив заощадити близько 60 мільярдів євро.
Страйкарі у Польщі влаштували демонстрації на сільськогосподарській техніці уздовж доріг. При цьому траси не перекривали. Демонстрації з тракторами й іншою технікою на дорогах відбулися у понад 150 місцях по всій території Польщі.
Напередодні загальнонаціонального страйку, 23 січня, фермери заявили, що “пропуск агропродовольчої продукції з країн поза ЄС на європейський ринок без будь-яких правил є вкрай безвідповідальним з боку Європейської Комісії та становить загрозу для польських фермерів”. Ще одна основна вимога протестувальників стосується необхідності перегляду Єдиної аграрної політики.
Раніше польські фермери здійснювали блокаду ПП "Шегині-Медика". Страйк тривав з 23 листопада до 6 січня. Фермери погодились зупинити акцію після домовленостей з урядом Польщі.
ІЦ УАК за матеріалами Суспільне