11.05.2018 13:00

Експорт "Астарта-Київ" сягнув 53% від загального обсягу продажів

версія для друку
11.05.2018 13:00

Агропромхолдинг "Астарта-Київ" оприлюднив звіт за перший квартал 2018 року. 

У ньому, зокрема, зазначається, що консолідована виручка скоротилася на 39% до 91 млн євро, показник EBITDA на 69% до 13 млн євро. Серед основних причин корекції - зниження цін на цукор та зменшення обсягів продукції внаслідок несприятливих погодних умов у 2017 році. Чистий борг склав 127 млн євро, що на 3% менше ніж на початок цього року. Експорт становив 53% від загального обсягу продажів.

Цукровий сегмент

У 2018-му маркетинговому році глобальний ринок цукру став профіцитним: суттєво збільшили виробництво Індія, країни ЄС та деякі інші регіони. Це стало основним фактором зниження цін на цукор на 30%-40%.

Враховуючи корекцію цін та менші обсяги продажів на фоні зменшення виробництва у 2017 році, доходи цукрового сегменту зменшились на 48% та склали 36 млн євро (39% від загальних доходів).  54% цукру було експортовано.

Сільськогосподарське виробництво

Виручка сегменту склала 26 млн євро (-47% до першого кварталу 2017 року), або 28% від загальної виручки компанії. Відбулося зменшення обсягів продажів на 44%. Це пов’язане з нижчими запасами зернових внаслідок зменшення валового врожаю у минулому році, а також високою базою порівняння (на перший квартал 2017 року був перенесений вагомий обсяг відвантажень через логістичні обмеження четвертого кварталу 2016 року). Значна частина зернових була експортована – 83% від загального обсягу продажу.

Переробка сої

Виручка сегменту зменшилася на 3% до 21 млн євро. Обсяги продажів були вищими у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, однак середня ціна у євро-еквіваленті зменшилася внаслідок зміцнення курсу євро відносно долару. У першому кварталі 2018 року обсяги продажу соєвої олії збільшилися на 14% та соєвого шроту на 10%. Частка експорту в продажах сегменту становила 81%.

Молочне тваринництво

На фоні зниження ціни на молоко у євро-еквіваленті доходи в сегменті скоротилися на 9% та склали 8 млн євро. В натуральному виразі продажі зросли на 9% до 28 тис. тонн. Кількість дійного поголів’я ВРХ на кінець звітного періоду залишалася на рівні минулого року (15 тис. голів), проте добовий надій на одну корову збільшився майже на 10%.

«Фінансові результати звітного періоду важко назвати сильними. Доходи, операційний та чистий прибуток у першому кварталі скоротилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На це є декілька причин: циклічність ринків, макроекономічні чинники, а також висока база порівняння", - вважає генеральний директор агропромхолдингу  Віктор Іванчик. У той же час, з огляду на довгострокову перспективу, є декілька важливих моментів.

На даний час компанія діє на ринках, що знаходяться у нижній частині циклу. При цьому Астарта має відносно низький борг, наполегливо працює над підвищенням операційної ефективності,  нарощує експортні продажі. За словами Віктора Іванчика, у 25-річній історії компанії було кілька подібних періодів, коли ринкові виклики зробили агропромхолдинг сильнішим і відкрили нові можливості для зростання.

ІЦ УАК за матеріалами astartaholding

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування