24.06.2015 17:46

ДПЗКУ планує відвантажити за квотою CСEC до 2 млн тонн зернових

версія для друку
24.06.2015 17:46

Протягом поточного маркетингового року Державна продовольчо-зернова корпорація планує поставити 1,5 – 2 млн тонн кукурудзи китайської компанії - CСEC. Про це повідомив в.о. голови правління корпорації Борис Приходько під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».

«Я вважаю, що ССЕС отримає квоти в розмірі 1,5 – 2 млн тонн, а ДПЗКУ поставить даний об’єм в Китай», — сказав керівник корпорації, додавши, що за аналізом USDA і китайських аналітиків загальний імпорт кукурудзи в КНР в поточному маркетинговому році складе 3 – 4 млн тонн.

Загалом, в наступному маркетинговому році ДПЗКУ планує експортувати більше 3 млн тонн українських зернових.

При цьому Борис Приходько додав, що у разі оптимізації логістичних процесів у корпорації, можна досягнути перевалки у 2,8-3 млн тонн, використовуючи власні термінали (Одеський зерновий термінал і Миколаївський портовий елеватор).

«Виходячи з перспектив збільшення експорту до 5 млн тонн зернових, ми вже ведемо переговори з власниками інших портових терміналів. Наша ціль, щоби корпорація запрацювала як швейцарський годинник. Тобто, щоб усі її підрозділи працювали дуже згуртовано. Тоді не буде демереджів. Саме це є гарантованою, запорукою стабільних відносин з нашими партнерами», — сказав в.о. голови правління.

Окрім цього, в рамках форвардної програми ДПЗКУ планує придбати 300 – 350 тис. тонн зернових.

Із запланованого обсягу вже укладено контрактів на придбання 90 тис. тонн зернових, 70% з яких — кукурудза. Загальна сума контрактів складає 140 млн грн. «В поточну форвардну програму ми увійшли під слоганом «від кількості до якості», адже форварди двох минулих років принесли корпорації 300 млн грн дебіторської заборгованості», — додав Борис Приходько.

Він підкреслив, що пріоритетом корпорації є максимальне завантаження мережі власних потужностей, яка налічує понад 50 елеваторів. В минулі роки цей потенціал майже не використовувався. В той же час ДПЗКУ сплачувала приватним елеваторам близько 300 млн грн за зберігання та відвантаження.

«Фактично ми інвестували в активи власних конкурентів. Завдання на цей маркетинговий рік — придбання зерна на підприємствах корпорації. Як мінімум це зменшує якісно-кількісні та логістичні ризики», — наголосив керівник компанії.

Довідково: Сумарно 57 підрозділів-філій ДПЗКУ можуть зберігати понад 3,75 млн тонн зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,8 млн тонн зернових вантажів на рік.

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Мінагрополітики


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування