29.10.2015 16:09

Держфінінспекція виявила втрат на понад 50 млн грн у МінАПП

версія для друку
29.10.2015 16:09

Порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 50,3 млн грн виявили фахівці Держфінінспекції та її територіальних органів під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також підприємств, установ і організацій, що входять до сфери його управління.

Протягом контрольного заходу перевірено їхню діяльність з 01.04.2013 по 31.12.2014.

Зокрема, фінінспектори встановили нестачу державного майна та його незаконне відчуження загалом на суму більш як 13 млн грн.

Так, під час ревізії ДП «СГ «Ягубець», що на Черкащині, виявлено нестачу 5 корівників, телятника та кормокухні загалом на суму 3,5 млн грн.

Керівники окремих філій ДП «Конярство України» всупереч вимогам укладених з ними контрактів без відповідного погодження з органом управління реалізовували, а також вибраковували з подальшим продажем племінних генетичних коней на суму понад 4 млн грн. А ще виявлено списання без погодження з ДП «Конярство України» пального, мастила, насіння тощо на загальну суму понад 2 млн грн.

Також поширеними є порушення під час отримання суб’єктами господарювання та фізичними особами державної фінансової підтримки, що призвело до втрати загалом 3,8 млн грн.

Приміром, ТОВ «Новий двір» (Хмельницька область), яке отримало державну підтримку на певне поголів’я корів, станом на 01.01.2013 та 01.01.2014 допустило зменшення цього поголів’я. При цьому всупереч законодавству товариство не повернуло до держбюджету 1,2 млн грн.

Аналогічно через зменшення поголів’я корів підприємства Сумської області не повернули до держбюджету майже 200 тис. грн фінансової підтримки.

Незаконному витрачанню ще 7 млн грн фінінспекторам удалося запобігти, позаяк через брак фінансування міністерство не в повному обсязі надало державну підтримку та обліковувало кредиторську заборгованість, яка виявилась завищеною.

Для прикладу, підприємства Дніпропетровщини подали на розгляд комісій з надання державної підтримки недостовірні відомості щодо обсягів будівництва та реконструкції м'ясо-молочних товарних комплексів, вартість яких підлягала частковій компенсації з держбюджету. Це призвело до безпідставного завищення кредиторської заборгованості міністерства з виплати такої допомоги на суму майже 3,2 млн грн.

Окрім того, міністерство не здійснює належного контролю за діяльністю державних підприємств.

Так, 2012 року міністерство звільнило із займаної посади директора ДП «Великолазівський» (Закарпатська область) і припинило дію контракту. Однак під час ревізії встановлено, що він протягом 2013–2014 років підписував фінансові та розрахункові документи, а загальна сума виявлених на підприємстві фінансових порушень сягнула більш як 1 млн грн.

Під час ревізій навчальних закладів, що перебувають у сфері управління міністерства, фінінспектори констатували низький рівень фінансової дисципліни під час використання бюджетних коштів та майна. Зокрема, загальна сума виявлених порушень, що призвели до втрати ресурсів, становить 19,4 млн грн. Серед них чи не найпоширенішим є покриття коштом загального фонду витрат на утримання гуртожитків навчальних закладів, штатних посад працівників, які мають здійснюватись зі спеціального фонду. Загальна сума таких порушень становить 9,5 млн грн. Окрім того, невиконання випускниками навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням, зобов’язань за угодами з вишами щодо відпрацювання після закінчення навчання за місцем призначення в державному секторі народного господарства не менш як трьох років призвело до витрат бюджетних коштів на суму 2,8 млн грн.

Попри виявлені порушення під час попередніх контрольних заходів, міністерство надалі всупереч чинному законодавству без подання на розгляд Кабінету Міністрів України погоджує підприємствам, установам та організаціям договори про спільне оброблення землі, через що вони отримують занижені доходи. А сума недоотриманих доходів розрахунково сягає близько 3,5 млн грн.

Матеріали ревізії центрального апарату міністерства передано до Міністерства внутрішніх справ України, а про її результати поінформовано Службу безпеки України та Міністерство фінансів України.

За результатами проведених контрольних заходів у системі Мінагрополітики України ревізійні матеріали передано до правоохоронних органів, 166 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Держфінінспекції України

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування