29.01.2015 16:52

Депутати пропонують спростити держрегулювання карантину рослин

версія для друку
29.01.2015 16:52

Народні депутати Тарас Кутовий («Блок Петра Порошенка»), Вадим Івченко («ВО «Батьківщина») та Іван Мірошниченко («Об'єднання «Самопоміч») пропонують Верховній Раді реформувати державне регулювання у сфері карантину рослин та привести фітосанітарні заходи у відповідність до міжнародних стандартів.

Відповідна пропозиція закріплена внесеним ними законопроектом №1875 «Про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо реформування системи державного регулювання у сфері карантину рослин та приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів та зобов'язань), зареєстрованим 29 січня.

Законопроект, зокрема, передбачає скорочення терміну видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів до 24 годин після завантаження транспортного засобу з 5 діб. Також депутати пропонують запровадити окремі переліки об'єктів регулювання: для імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю над переміщенням всередині України.

Крім того, законопроект передбачає забезпечення публічного доступу до інформації на веб-сторінці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, та прозорості у прийнятті адміністративних рішень та своєчасне інформування про них як суб'єктів господарювання, так і міжнародних торгових партнерів. Причому парламентарі також пропонують запровадити декларативний принцип реєстрації виробників продукції, яка підпадає під держрегулювання.

Депутати також пропонують надати суб'єктам господарювання можливість отримати компенсацію шкоди, заподіяної діями/бездіяльністю посадової особи, за затримку у видачі дозвільних документів відповідно до законодавства.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на даний час українське законодавство у сфері карантину рослин створює необгрунтовані бар'єри для операторів ринку, а значна тривалість низки дозвільних процедур створює додаткові витрати для бізнесу і є необгрунтованою.

«Витрати приватного сектора України на дотримання вимог законодавства у сфері карантину рослин на одиницю виробленої рослинницької продукції майже в 7,5 разу перевищують відповідні витрати приватного сектора ЄС, що негативно позначається на конкурентоспроможності вітчизняної продукції рослинництва на зарубіжних ринках», - сказано в документі.

Тому депутати вважають, що у нинішніх умовах виникає гостра потреба в дерегуляції системи державного регулювання сфери карантину рослин та фітосанітарних заходів.

ІЦ УАК за матеріалами УНІАН

 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування