Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Андрій Вадатурський повідомив, що зареєстрував законопроект «Про внесення змін до закону України “Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур” щодо забезпечення конкурентоспроможності виробників насіння соняшника (1837).
“Законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур”, скасувавши 10% ставку вивізного мита на насіння соняшника, подрібненого або неподрібненого”, – розповів Вадатурський.
Депутат переконаний, що реалізація цього положення сприятиме забезпеченню конкурентоспроможності виробників насіння соняшника на міжнародній арені.
“Насіння соняшнику є культурою, у вирощуванні якої Україна має відносну перевагу. На країну припадає 26% світового виробництва цієї культури. До того ж, олійно-жирова галузь є однією з експортоорієнтованих галузей сільського господарства в Україні, понад 80% продукції якої експортується за межі країни”, – пояснив він.
За словами Вадатурського, зараз в галузі виробництва насіння соняшника склалася ситуація, коли всі виробники змушені свою продукцію продавати підприємствам-монополістам у зв’язку з неконкурентоздатністю їхньої продукції на міжнародній арені після сплати 10% ставки експортного мита на насіння соняшника. “Внаслідок цього зменшується внутрішня ціна насіння і виробники мають значно менші можливості модернізації і розвитку”, – додав він.
Депутат підкреслив, що “питання дерегуляції економіки та зняття надмірних перешкоджаючих бар’єрів для українських підприємств є постійною темою, яку порушують під час зустрічей з українськими посадовими особами представники ряду міжнародних організацій, зокрема Міжнародного валютного фонду”.
“Вивізне мито є тим чинником, що гальмує експорт соняшнику і призводить до підриву інвестиційного клімату та економічного потенціалу України. Необхідність його скасування також обговорюється в рамках переговорів між Україною та країнами-членами ЄС щодо створення зони вільної торгівлі”, – зазначив Андрій Вадатурський.
ІЦ УАК за матеріалами Solydarnist