Міністерство економіки представляє дайджест актуальних програм підтримки бізнесу від міжнародних організацій в Україні станом на серпень цього року. Наявні програми надають можливості фінансування та співфінансування від провідних міжнародних організацій і охоплюють широкий спектр підтримки: від впровадження інновацій в агросекторі та розвитку переробки сільськогосподарської продукції до підвищення кібербезпеки критичної інфраструктури та міжрегіональних інноваційних інвестицій.
1. Програма USAID Harvest
За програмою USAID Harvest оголошено конкурс на подання концептуальних документів для проєктів, спрямованих на впровадження вдосконалених практик в агросекторі, покращених сортів насіння, засобів захисту рослин, тривалого сталого зрошення та підтримки рекультивації ґрунтів. Гранти надаватимуться комерційним компаніям, фермерським кооперативам, НУО та освітнім закладам, зареєстрованим в Україні.
Програма передбачає надання приблизно до 1,5 млрд грн у рамках 20-50 грантів.
Концептуальні документи будуть прийматися до 4 липня 2025 року.
Детальніше: https://shorturl.at/kvlz2
2. Програма USAID АГРО
За програмою USAID АГРО буде надано співфінансування для реалізації 15 проєктів, спрямованих на розвиток переробки сільськогосподарської продукції. Заявки прийматимуться від українських підприємств, які мають досвід у переробці агропродукції. Програма підтримує виробництво з овочів, фруктів, ягід, бобових, кукурудзи, меду тощо.
Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в першому раунді: 1 жовтня 2024 року.
Детальніше: https://shorturl.at/5DCsn
3. Грантовий конкурс USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні»
Програма USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні» приймає заявки, що пропонують ефективні рішення для усунення кібербезпекових вразливостей та зміцнення критичної інфраструктури України в секторі кібербезпеки. Гранти будуть надані для підтримки кібербезпеки Україні та стимулювання попиту на українські рішення від постачальників послуг у сфері кібербезпеки.
Обсяг програми становить 38 млн дол. США.
Кінцева дата закриття: 30 вересня 2024 року.
Детальніше: https://griml.com/PUhqn
4. Програма Міжрегіональних інноваційних інвестицій «І3»
Програма «I3» Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF) впроваджується Виконавчою агенцією з питань Європейської інноваційної ради та МСБ (EISMEA) і спрямована на підтримку міжрегіональних МСБ та стартапів. Ця програма буде корисна українським кластерам та індустріальним паркам, що мають проєкти на етапах комерціалізації та масштабування і відкриті до співробітництва з дослідницькими центрами.
На 2024 рік «I3» має три відкриті підпрограми:
«Міжрегіональні інноваційні інвестиції 1». Метою конкурсу є підтримка міжрегіональних інноваційних проєктів. Заявники можуть розраховувати на необхідну фінансову та консультаційну підтримку для доведення їхніх проєктів до зрілого рівня, готового до комерціалізації та масштабування.
Загальний доступний бюджет на 2024 рік оцінюється в 31 млн євро (потенційний максимальний бюджет окремого проєкту може сягати 5,5 млн євро).
Кінцева дата подання заявок: 5 грудня 2024 року.
«Міжрегіональні інноваційні інвестиції 2а».Метою цього конкурсу є підтримка проєктів, спрямованих на створення нових ланцюгів доданої вартості у менш розвинених регіонах Європи. Партнерство з досвідченішими європейськими кластерами та агенціями регіонального розвитку може дати значну перевагу українським заявникам.
Загальний доступний бюджет на 2024 рік оцінюється в 36 млн євро.
Кінцева дата подання заявок: 5 грудня 2024 року.
«Розвиток потенціалу 2b». Метою цього конкурсу є розвиток потенціалу та пілотування інвестиційних проєктів, пов'язаних із зеленою та цифровою трансформацією, а також розумним виробництвом, включаючи deep tech інновації.
Доступний бюджет на 2024 рік оцінюється в 13 млн євро.
Кінцева дата подання заявок: 14 листопада 2024 року.
Детальніше: https://griml.com/hXI6p
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки