24.05.2023 16:40

COCERAL розвіяла міф, що нібито на європейський ринок завозиться зерно неналежної якості

версія для друку
24.05.2023 16:40

Нещодавно європейська зернова асоціація COCERAL зробила заяву про постачання до ЄС зерна належної якості.

Таку заяву Асоціація була змушена зробити через поширення неправдивих чуток про нібито завезення зерна низької якості на ринок ЄС.

За інформацією УЗА, в деяких сусідніх країнах, які заборонили ввезення українського зерна почали поширювати чутки про те, що нібито з України завезено зерно низької якості, зокрема зараженого мікотоксинами чи навіть забруднене радіацією. Для прикладу, Угорщина оголосила, що посилює контроль якості за українським зерном, яке буде перетинати кордон.

Як зазначила Асоціація COCERAL, її члени, які торгують сільськогосподарською сировиною, призначеною для постачання продовольчого та кормового ланцюгів, а також для технічного й енергетичного використання, пильно стежать за тим, щоб при отриманні вантажу чи походять товари з країн-членів ЄС, чи з імпорту, щоб вони відповідали високим стандартам безпеки, встановленим в ЄС. Як наголошує COCERAL, члени Асоціації беруть на себе повну відповідальність за дотримання цих стандартів.

«Всі вантажі будь-якого походження проходять перевірку, і наші члени відхиляють будь-які вантажі, які потенційно можуть мати негативний вплив на здоров’я людей і тварин. Цей суворий процес є частиною щоденної практики трейдерів COCERAL в рамках їхніх обов’язків з оцінки та управління ризиками», – йдеться в заяві COCERAL.

УЗА від себе вважає за потрібне наголосити, що при експорті зерна, воно проходить ретельну перевірку як державних органів, так і сюрвеєрських компаній.

 

Довідково:

COCERAL — європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, жирами та кормами, заснована в 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торговців, імпортерів, експортерів і операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

Українська Зернова Асоціація (УЗА) – це об’єднання виробників, переробників і найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції.

 Основною метою діяльності УЗА є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, створення необхідних організаційних, економічних, правових і соціальних умов в інтересах розвитку бізнесових структур ринку зерна в Україні.

Українська зернова асоціація єдина профільна асоціація з країн Східної Європи, яка представлена в COCERAL, при цьому не будучи представником країни-члена Європейського Союзу.

 

ІЦ УАК за матеріалами УЗА

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування