18.08.2023 14:22

Чи можливий морський зерновий коридор без рф - про що говорить заява Офісу президента

версія для друку
18.08.2023 14:22

ЗСУ прокладено маршрут, що дає можливість виходити кораблям, які ще з початку повномасштабного вторгнення залишалися в портах Великої Одеси.

В Офісі президента України вважають, що, якщо рф не повернеться до зернової угоди, морський зерновий коридор запрацює і без неї. Чи згодні з такими твердженнями? Які шанси, що росія повернеться до домовленостей? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

У нас не знайдеться стільки коштів, щоби страхувати всі кораблі, які вирішать перевозити українське зерно

На думку народного депутата VIII скликання, президента Української аграрної конфедерації (УАК) Леоніда Козаченка, варіант, коли можна обійтися без рф, застосовуючи військові засоби для можливості рухатися кораблям, завантаженим українським зерном, наша країна навряд чи витягне сама.

"Власники кораблів, які перевозять зерно, вимагатимуть стовідсотково страхування таких ризиків, – пояснює експерт. – А у нас не знайдеться стільки коштів, щоби страхувати всі кораблі, які вирішать перевозити українське зерно".

Обсяги там – близько 7 млн тонн. І страховка коштуватиме сотні мільйонів доларів, може навіть перевищити мільярд, зазначає Леонід Козаченко.

"Куди логічніше, – вважає він, – щоб до забезпечення безпеки морського зернового коридору долучилися такі країни як Франція, Великобританія (вони відповідають за свої постколоніальні країни Африки, по яких боляче б'є припинення зернової угоди), Китай (йому важливо думати про власну продовольчу безпеку), до того ж, враховуючи його амбіції в Африці, такий крок був би дуже позитивно сприйнятий і там".

Експерт упевнений – якби ці три країни надали свої військові кораблі для охорони зернового коридору, рф не наважилася б напасти. Більше того, сама вона мала б від них гарантії безпеки.

"Це – більш реалістичний варіант, – упевнений Леонід Козаченко. – Українська аграрна конфедерація (УАК) та ще 20 найбільших вітчизняних аграрних асоціацій звернулися з відповідними проханнями до керівництва Франції, Великої Британії. Але відповіді наразі не отримали. Якщо ця ідея знайде підтримку, ми врятуємо і нашу економіку від великих втрат, і світ від продовольчої кризи, що загрожує різким зростанням цін, а подекуди і голодом".

Детальніше за посиланням.

ІЦ УАК за матеріалами Коментарі

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування