28.12.2017 10:00

Через логістичні проблеми агробізнес щорічно втрачає 70 млрд гривень

версія для друку
28.12.2017 10:00

Відсутність якісної логістики в Україні спричиняє те, що представники аграрного бізнесу щорічно отримують до 70 млн грн збитків. 

Про це заявив директор компанії «Гермес-Трейдинг» Юрій Скічко.   За його словами, це пов’язано з додатковими витратами на перевезення і доставлення в порти збіжжя. Ці витрати залежно від порту становлять 300–400 грн на кожній тонні вантажу. 

Крім цього, аграріям доводиться нести витрати на зерно, яке несвоєчасно вивозять з елеваторів: за кожен день додаткового зберігання доводиться платити чималі гроші. 

Така ж ситуація із простоєм суден у портах, кожну добу якого оплачують оператори ринку.

«Відсутність транспортної стратегії призводить до того, що нормально не працюють ні водні перевезення, ні автомобільні, ні залізничні», — зазначив Юрій Скічко. 

Він підкреслив, що для покращення ситуації потрібно проводити переобладнання залізничних станцій і погоджувати залізничні шляхи. 

«Потрібно проаналізувати, які станції можуть зробити ступінчаті маршрути, спростити узгодження збільшення під’їзних шляхів до елеваторів та їх продажу тощо. Однак важливо робити це послідовно та узгоджено», — зауважив директор «Гермес-Трейдинг».

ІЦ УАК за матеріалами http://www.agravery.com

 


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування